Kripto Haber

TransUnion, Kripto Kredi Verenlerin Kredi Raporlarını Kontrol Etmesine İzin Verecek: Rapor

Tüketici kredisi raporlama şirketi TransUnion, dijital varlık piyasasında kredi verme olanaklarını büyük ölçüde genişletebilecek bir hareketle tüketicilerin kripto kredi verenlere kişisel kredi verilerine erişim vermelerini sağlayacak.

  • Wall Street Journal’ın Çarşamba günkü haberine göre TransUnion, güvenlik firması Spring Labs’in ky0x dijital pasaportu aracılığıyla bu tesisi sunuyor.
  • Kripto para yatırımcıları, borç verenlerin risk profillerini kredi verilerine dayalı olarak değerlendirebilmeleri sayesinde artık borç para alırken daha iyi faiz oranları alabiliyorlar.
  • Ayrıca, borç verenler artık müşterinin kredibilitesine bağlı olarak herhangi bir teminat gerektirmeden kredi verebilirler. Şu anda, yatırımcılar teminat olarak bitcoin gibi kripto varlıkları koymalıdır.
  • Kullanıcılar, dijital cüzdanlarına eklenebilecek kara para aklamayı önleme ve müşterinizi tanıyın doğrulaması almak için dijital pasaportla kayıt olurlar.
  • TransUnion ve Spring Labs, rapora göre, tüketicilerin kredi verilerinin yıl sonuna kadar pasaportta kullanılabilir olmasını bekliyor.

Devamını oku: Crypto Lender Ledn, B Serisi Turda 70 Milyon Dolar Artırdı, Bitcoin Destekli Mortgage Ürününü Hazırladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.