Bitcoin

TRON Kurucusu Justin Sun, Projeden Ayrılıyor: İşte Nedeni

Tron kurucusu Justin Sun, Tron Blockchain üzerindeki gücünün bir kısmını daha fazla politik rol üstlenmek için devredeceğini söyledi. Sun, El Salvador’un Bitcoin’i yasal ihale yapma başarısına şahit olduktan sonra, Latin Amerika ülkelerinde kriptoyu legalleştirmeye odaklanmak için teşebbüsler başlatacağını açıklıyor. İşte ayrıntılar…

Tron kurucusu Justin Sun politikleşiyor

Kriptokoin.com olarak aktardığımız Justin Sun’ın bu açıklamaları, Grenada hükümetinin Dünya Ticaret Örgütü’nün (WTO) büyükelçisi olacağı manasına geliyor. Tron kurucusu, altcoin projesinin üzerindeki yetkesinin en azından bir kısmını devretmeyi ve Grenada üzere ülkelerde Blockchain teknolojisini ve kriptoyu teşvik etmek için çalışmalar yürüteceğini söyledi. Sun, Salı günü bir röportajda şu sözlere yer verdi:

Gelecekteki mesleğim Blockchain teknolojisinin ulus-devlet seviyesinde legalleştirilmesine odaklanacak.

Justin Sun, Grenada’nın Blockchain ile ilgili işletmeler için çeşitli avantajları olduğunu söylüyor. Ada ülkesi İngilizce’yi resmi lisanlarından biri olarak tanıyor ve coğrafik olarak ABD’ye yakın. Ayrıyeten, Sun’a nazaran gelecekteki Blockchain geliştiricilerinin yuvası olacak, bölgedeki en uygun üniversitelerden birini içeren güçlü bir eğitim sistemine sahip.

Justin Sun piyasaya dair iyimserliği sürdürüyor

Sun’ın kararı birebir vakitte genel kripto piyasasının tükenme belirtileri gösterdiği ve Bitcoin’in (BTC) Kasım ayının ATH düzeyinden yaklaşık %25 düştüğü bir vakitte geldi. Fakat Sun optimist ve kısa vadeli belirsizliğe karşın fiyat tarafında yükselişini sürdürüyor. Hatta ABD piyasasına ait dikkat cazip açıklamalarda bulundu:

ABD piyasasına tam olarak güvenemeyiz. Dünyada yaklaşık 8 milyar insan var ve ABD’de yalnızca 300 milyon insan var. ABD piyasası, dünyanın geri kalanında 7 milyardan fazla insan kalırken (kriptoya) karar vermemeli.

TRON (TRX) fiyatının reaksiyonu nasıl oldu?

Piyasa kıymetine nazaran en büyük 24.altcoin projesi TRON (TRX), Justsin Sun’ın projeden ayrılma açıklamalarına denk gelen süreçte piyasa geneline ayak uydurarak gün için %6.64 pahaya kaybetti. TRON şu anda 0.08098 dolardan süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.