Alt Coin

Türk Altcoin Projesi Hücuma Uğradı: Tokenler Boşaltıldı İddiası!

Roco Finance isimli bir altcoin projesinin taarruza uğradığı açıklandı. Saniyeler içerisinde 136 bin ROCO tokenının çalındığı belirtildi Kriptokoin.com olarak ayrıntıları paylaşıyoruz…

Altcoin projesi akına uğradı: Saniyeler içerisinde 136.000 token çekildi

Blockchain ağı aracılığıyla oyun geliştiricilere, içerik oluşturuculara ve oyuncu topluluklarına hizmetler sağlayan merkezi olmayan bir GAMEFI platformu ve AXAV tabanlı bir altcoin projesi olan Roco Finance (ROCO), geçtiğimiz gün hücuma uğradığını açıkladı. Twitter gönderisinde bu hücuma yönelik ayrıntıları aktaran resmi hesapta fonların inançta olduğu belirtildi. Pekala, taarruz neden gerçekleşti? RocoFinance Twitter hesabı, “Stake kontratlarımız, ‘ROCOperSecond’ mukavelesini değiştirmek için bir bot oluşturan ve toplam 136.000 ROCO tokenı talep eden biri tarafından akına uğradı,” sözlerini kullandı.

Projenin resmi açıklamasına nazaran Roco Stake ve Farm kontratlarındaki bir güvenlik açığı nedeniyle saldırgan, oluşturduğu bot ile Stake ve Farm mukavelesindeki “RocoPerSecond” değişkeninin bedelini anında değiştirdi. Ödül bedelini değiştirerek ve hesaplayarak token elde etti.  Sadece mukaveledeki “Toplam Ödül” bakiyelerini aktardı. Tüm ROCO yatırımcılarının ve staker’larının tokenlarının inançlı olduğu belirtildi.   Projenin geliştiricisi Tanay Aytımaz, Twitter üzerinden hacker’ın 2 tane bot yazarak stake ödüllerinin harvest’ını sırf 24 saniye içerisinde gerçekleştirdiğine dikkat çekti.

Lakin, bu projenin bir rugpull olduğuna dair çeşitli argümanlar ortaya atıldı. Örneğin KriptoSorloth isimli bir Twitter kullanıcısı Roco’da tokenların 3 saat öncesinden satılmaya başlandığına dikkat çekti. Elbette, bunun sırf bir tez olduğunu belirtmekte yarar var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.