Alt Coin

Türk Araba Firması, Bu Altcoin ile İştirak Kurdu!

Geçtiğimiz günlerde Consumer Electronics Show’a (CES) katılan Türkiye’nin yerli arabası TOGG, tanınan altcoin AVAX’ın gerisindeki Avalanche’a bağlı Ava Labs ile iştirak kurdu. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

TOGG, altcoin firması ile iştirak kurdu

Yakın vakitte duyurulan TOGG ve Avalanche paydaşlığı, Türkiye’deki kripto para alanını heyecanlandırdı. 5-6 Ocak’ta Las Vegas’ta gerçekleşen en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2022’de açıklanan bu paydaşlık ile TOGG, Blockchain dünyasına adım atacak. TOGG ve Ava Labs, akıllı mukaveleler ile inançlı ve süratli mobilite hizmetleri geliştirmeye odaklanarak stratejik iştiraki kurdu.

Paydaşlık, Intermodal isimli bir sistemin önünü açacak. Bu model ile faaliyete geçecek olan Togg Navigasyon sistemi ile kullanıcılara daha geniş bir rota sunulacağı tabir ediliyor. Ayrıyeten kullanıcıların Togg aygıtları şarj olurken çeşitli eserleri tüketmesi ve hizmetler alması sonucunda kelam konusu Blockchain teknolojisinin devreye girmesiyle süreçler daha süratli bir hale gelecek. Ava Labs’in CEO’su Emin Gün Sirer, “Avalanche’ın Togg’un vizyonunu gerçekleştirmesine dayanak olmaktan memnunluk duyduklarını” belirtti.

Ava Labs, merkezi olmayan uygulamalar ve kurumsal Blockchain dağıtımları için yüksek seviyede ölçeklenebilir bir Blockchain platformu olan Avalanche’da merkezi olmayan finans uygulamalarını başlatmayı kolaylaştırır. İnsanları açık, kolay ve demokratik bir finans interneti oluşturmaya teşvik eder. Ava Labs, Cornell bilgisayar bilimcileri tarafından kuruldu. Şirket, Balaji Srinivasan ve Naval Ravikant’ın melek yatırımlarıyla Andreessen Horowitz, Initialized Capital ve Polychain Capital’den fon aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.