Bitcoin

Türk Bitcoin Piyasasının Öncüleri TBMM’ye Çağrıldı! İşte Ayrıntılar

Bitcoin ve altcoin topluluğu, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları sonrası kripto para yasa tasarısının nasıl olacağını ve neleri kapsayacağını merak etmeye başladı. Dün, Blockchain hukuku üzerinde uzmanlaşmış olan Sima Baktaş, bu tasarıya yönelik hususları gördüğünü tez ederek hepsini Twitter üzerinden paylaştı. Bunun üzerine kripto para piyasalarının önde gelen isimleri Twitter’da konuştu. Bu konuşmaya Ak Parti Küme Başkanvekili Mustafa Elitaş katıldı ve uzmanları TBMM’ye çağırdı.

Bitcoin ve altcoin piyasasının gözü bu buluşmada!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir kripto para regülasyonundan bahsetti ve bunun yakın bir vakitte Meclis’e sunulacağının sinyalini verdi. Bu yasa tasarısı, Türkiye’de epeyce geniş olan kripto para topluluğunu meraklandırdı. Dün, Avukat Sima Baktaş, kelam konusu taslağı gördüğünü söyleyerek “üzgünüm ancak olmamış” tabirlerini kullanıp Sermaye Piyasası Kurulu’nu etiketledi.

Bunun üzerine kripto para topluluğunda ismini duymuş olmanız hayli beklenen olan isimler, Twitter’da bir sohbet yayını düzenledi. Bu yayında, kelam konusu kripto para yasa tasarısı tartışıldı. Akabinde yayına Ak Parti Küme Başkanvekili Mustafa Elitaş katıldı. Elitaş, kripto para tasarısı hakkında uzmanların görüşlerini ve tekliflerini almak için “kripto para temsilcilerini” Meclis’e davet ettiğini söyledi. Katılacak isimler ortasında Kamile Uray, Sait Arslan, Aytunç Yıldızlı ve Uğur Açıkgöz, Sima Baktaş bulunuyor. Elitaş, aşağıdaki tabirleri kullandı:

Twitter’da Meclise gelmesi beklenen ‘kripto yasa taslağı’ hakkında kriptonun önde gelen isimlerinin düzenlemiş olduğu canlı yayına katıldık. Bölümün görüş ve tekliflerini almak için kripto para temsilcilerini Meclis’e davet ettik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.