Alt Coin

Türk Blockchain Devi Bitci, Brezilya ve İspanya’ya Açılıyor!

Türk Blockchain teknoloji şirketi Bitci CEO’su Onur Altan Tan, bir röportajda, Şubat ayında Brezilya’da bir kripto para ünitesi ticaret platformu açmayı hedeflediklerini söyledi. Bu milletlerarası genişleme sürecinde sırada İspanya’nın olduğunun da bilgisini verdi. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Bitci, Brezilya’ya açılıyor

2018 yılında Türkiye’nin güneybatısındaki tatil beldesi Bodrum’da kurulan Bitci; kripto para borsası, madencilik tesisi, borsa ve ödeme platformuna bağlı bir Blockchain ağı işletmektedir. Ayrıyeten, koronavirüsün gelirlerini düşürdüğü futbol kulüplerine dayanak olmak üzere bir emelle yaratılan taraftar tokenları da sunuyor. Tan, verdiği bir demeçte, Brezilya’da bir borsa açılmasının, oradaki futbol kulüpleriyle olan bağlarını geliştirmesini umduğunu söyledi. Onur Altan Tan, aşağıdaki tabirleri kullandı:

Brezilya’da bir kripto borsası açıyoruz zira orada bedelli varlıklarımız var. Brezilya ulusal kadrosunun taraftar tokenlarını yayınladık ve başka altı kulüple anlaştık.

Bitci’nin büyümesi durmuyor: Fan tokenlarının sayısını 2 katına çıkaracak

Bitci; İspanyol ulusal ekibi, İngiltere Premier Ligi kulübü Wolves ve İskoçya Premier Ligi’nden Rangers’ın yanı sıra kimileri motor sporları da dahil olmak üzere kulüpler için 25 taraftar tokenını piyasaya sürdü. Yıl sonuna kadar 50’den fazla token oluşturmayı hedefliyor. Futbol kulüpleri, bu tıp kripto varlıklarını yeni gelir elde etmenin ve taraftarları bağlı tutmanın yolları olarak görüyor. Token sahipleri, gol atıldıktan sonra çalınan müzikler üzere küçük kulüp kararlarına oy verebiliyor. Tokenlar, öbür kripto para üniteleri üzere borsalarda da alınıp satılabilir. Ayrıyeten yırtıcı fiyat dalgalanmalarına eğilimli olabilir.

Tan, Bitci’nin tokenlar üzerindeki münhasır haklarının Brezilya’da büyümek için bir fırsat olması gerektiğini de kelamlarına ekledi ve “Tokenların yardımıyla çok kısa müddette lokal pazar başkanını yakalamayı hedefliyoruz… Brezilya platformunu Şubat’ta, akabinde İspanya platformunu Mart’ta piyasaya sürüyoruz,” sözlerini kullandı. Brezilya’nın Mercado Bitcoin’i, 3 milyondan fazla kullanıcısıyla Latin Amerika’nın en büyük kripto para borsalarından biridir.

Şirket, öbür ülkelerde de kripto para platformu açmayı hedefliyor

Beşerler salgından kaynaklanan ekonomik sarsıntı sırasında birikimlerini depolamaya çalıştıkça, Brezilya’da kripto paralara olan ilgi, geçen yıl süratle genişledi. Ocak ayında, borsa platformu, kripto para üniteleri için eser ve hizmetlerini genişletmeyi hedeflediğini söyledi. Geçen yıl, Türkiye ödemeler için kripto varlıklarının kullanımını yasaklarken; birtakım lokal borsalar dolandırıcılık sebebiyle soruşturuldu. Türkiye’de kripto para kullanımında, artan enflasyon ve liradaki düşüşle birlikte bir patlama yaşandı. Tan, Brezilya ve İspanya’nın akabinde Bitci’nin bu yıl Orta Asya, Hindistan ve Rusya’daki birtakım ülkelerde kripto borsaları açmayı planladığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.