Kripto Haber

Türk Kripto Firması Bitci Brezilya ve İspanya’ya Açılıyor: Rapor

İcra Kurulu Başkanı Onur Altan Tan bir röportajda, Türk kripto şirketi Bitci’nin Brezilya ve İspanya’nın sıradaki ilk ülkeler olmasıyla uluslararası genişlemeyi izlediğini söyledi.

  • Reuters’in Pazartesi günü bildirdiğine göre, şirket Mart ayında İspanya’da bir platform açmayı planlayarak önümüzdeki ay Brezilya’da bir ticaret platformu açmayı hedefliyor.
  • Bitci bir kripto borsası, bir madencilik tesisi işletiyor ve büyük spor markalarıyla ortaklaşa taraftar jetonları sunuyor. Geçen yıl firma, hem Brezilya hem de İspanya’nın milli futbol takımları için İngiltere Premier Ligi’nin Kurtları ve İskoç Premiership yan Rangers’ı da dahil olmak üzere çok sayıda kulüp teklifiyle birlikte taraftar tokenlarını piyasaya sürdü.
  • “Brezilya’da değerli varlıklarımız olduğu için bir kripto borsası açıyoruz. Brezilya milli takımının taraftar tokenlerini yayınladık ve altı diğer kulüple anlaştık.” Dedi.
  • Brezilya, enflasyon ve gerçeğin devalüasyonu nedeniyle son aylarda bir tür kripto patlaması yaşıyor.
  • Geçen yıl, Bitci’nin anavatanı Türkiye, ödemeler için kripto kullanımını yasakladı. Bununla birlikte, artan enflasyon ve liranın dolar karşısında değer kaybetmesi, dijital para birimlerinin popülaritesi için sağlıklı oldu.

Devamını oku: Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan Kripto Yasasını Parlamentoya Gönderecek: Rapor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.