Alt Coin

Türk Yatırımcılar, Bu 10 Altcoin’e Yöneldi: İşte Ayrıntılı Liste!

Türkiye’deki altcoin yönelimi sürat kesmeden devam ediyor. Bitcoin (BTC) artık daha stabil bir kripto para ünitesi olduğundan ve yatırımcılara süratli, beklenmedik bir kâr sağlamadığı düşünüldüğünden, ülkemizde altcoin’ler ivme kazanmış durumda. Bu durum, CoinGecko’nun bu hafta Türkiye’de trend olan coin’ler listesinde de görülebiliyor.

Türkiye’deki yatırımcıların radarında bu 10 altcoin var!

CoinGecko’nun Kriptokoin.com ile paylaştığı ve Türkiye’deki yatırımcıların platformda en çok aradığı coin’lerin yer aldığı listeye bakıldığında, birinci sırada Stakenet (XSN) göze çarpıyor. XSN, yazım sırasında yüzde 11.4’lük bir düşüş ile 0.11 dolardan el değiştiriyor. İkinci sırada, geçtiğimiz hafta bu listenin önderi olan Rich Quack (QUACK) yer alıyor. QUACK, şu anda 0,000000002794 dolardan el değiştiriyor.  QUACK’ı, metaverse ve play-to-earn alanının popülerleşmesiyle ivme kazanan Star Atlas (ATLAS) takip ediyor. ATLAS, yüzde 3.2’lik bir düşüş ile 0.11 dolardan süreç görüyor. Dördüncü sıradaki FEG Token (FEG) yüzde 23.9’luk bir yükseliş ile 0,000000004365 dolardan süreç görüyor. Metaverse odaklı bir öbür coin olan Starlink (STARL) ise beşinci sıraya yerleşmiş durumda.

Türkiye’deki yatırımcıların en çok aradığı altıncı token olan BitTorrent (BTT),  yüzde 3.9 oranında kıymet kaybı yaşamış durumda ve 0.0028 dolardan süreç görüyor. Yedinci sıradaki Casper Network (CSPR) 0.12 dolardan, sekizinci sıradaki NFTLaunch (NFTL) ise 0.16 dolardan el değiştiriyor. İkisi de son 24 saatte yüzde 6’lık bir düşüş kaydetti. Listeye sonlardan katılanlar ise, önder altcoin Ethereum (ETH) ve UFO Gaming (UFO) oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.