Bitcoin

Türkiye Bu Bitcoin Borsasından Müşteri Bilgilerini İstedi!

Ünlü Bitcoin ve altcoin borsalarından biri olan Coinbase, 2021’in birinci üç çeyreğine dair şeffaflık raporu yayınladı. 1Ocak ile 30 Eylül 2021 ortasını ele alan rapora nazaran kimi hükümetler, borsadan müşterilerin hesap bilgileri ve mali kayıtlarına yönelik bilgi istedi. Bu devletlerin ortasında Türkiye’de bulunuyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Bitcoin borsası Coinbase, hükümetlerden talep alıyor

Global kripto ekosistemindeki şeffaflığı artırmak için Coinbase kısa mühlet evvel 2021’in birinci üç çeyreğine ait şeffaflık raporunu yayınladı. Kripto para borsası, dünya çapında hükümetlerden ve kanun uygulayıcı kurumlardan gelen müşterilerin hesap bilgileri ve mali kayıtlarına yönelik taleplerde bir artış olduğunu bildirdi. Coinbase, şirketin yasal yeterliliğini kıymetlendirmek için her talebi dikkatlice incelediğini vurguladı. Coinbase, 2021’in birinci üç çeyreğinde toplamda 5.562 defa bu biçim talep aldığını belirtti. Genel taleplerin yaklaşık yüzde 51’i ABD dışından geldi. İngiltere, Almanya ve ABD, taleplerin yaklaşık yüzde 84’ünü oluşturdu.

Coinbase’e nazaran kripto borsası 2021’de birinci kere Letonya, Yunanistan, Hindistan, Türkiye, Bosna, Macaristan ve Rusya’dan talep aldı. Türkiye’den üç adet talep alındığı bildirildi. Coinbase, “Bu yılın birinci üç çeyreğinde aldığımız talep sayısı, 2020’nin tamamında aldığımız toplam talep sayısından yaklaşık yüzde 27’lik bir artışı temsil ediyor” diye ekledi. Artan benimseme ile birlikte, kripto firmalarının ilgili bölgelerinin yasal gerekliliklerine uyması değer taşıyor. Son rapor, global yetkililerin artık yasa dışı kripto para süreçleriyle ilgili kuralları sıkılaştırdığını gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.