Alt Coin

Türkiye’de Bomba Vurgun: Bu Altcoin Battı ve Fiyat Çöktü!

Türkiye’de tanınmış birtakım isimlerin reklamını yapmasıyla gündeme gelen bir altcoin olan Fund Of Yours’ta (FOY Token) 16 milyon liralık vurgun yapıldığı ve projenin ardındaki bireylerin kayıplara karıştığı sav ediliyor. Bu sırada token fiyatının da Kriptokoin.com olarak bu milyonluk vurgun tezinin ayrıntılarını aktarıyoruz…

16 milyon liralık vurgun tezi: Reklamı yapılıyordu

Fund of Yours’un gerisindeki şahısların 16 milyon liralık vurgun yapıp kayıplara karıştığı argümanları ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde Twitter’da “Ankara Kuşu” olarak tanınan Oktay Yaşar’ın, Gökhan Özbek’in, Çağlar Cilara, Kemal Özkiraz ve Levent Özeren üzere isimlerin takipçilerine övmesiyle gündeme gelen Fund Of Yours (FOY) token’ın ismi, artık vurgun ile anılıyor. Tezlere nazaran bu bireyler, Fund Of Yours’u tanıttığı tweet’lerin karşılığında 500 TL almıştı.

Yakın vakitte, Fund Of Yours’a ilişkin Twitter hesabının 31 Temmuz’dan bu yana etkin olmadığı dikkatleri çekti. Proje, en son attığı tweet’inde “olumsuz seyreden kripto para piyasasında yatırımcıları korumak için şirketin sahip olduğu 50 milyar FOY Token’ı piyasadan silerek yaktığını” belirtmişti.

Altcoin fiyatı sert düştü: 1 ayda yüzde 80’lik kayıp

Tanınmış isimlerin reklamını yaptığı FOY, CoinGecko’ya nazaran son 24 saatte yüzde 36.4’lük bir düşüş sergiledi. Geçtiğimiz bir ay boyunca ise yüzde 80.6 oranında bedel kaybetti. Vurgun savlarına karışan kripto para ünitesinin ticaret hacmi de hayli düşük: 3.315 dolar civarında. 4 Ağustos 2021’de gördüğü argüman edilen 0,00046816 dolarlık tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden (ATH) yüzde 97.4 kadar düşen altcoin, yazım sırasında 0,00000802 dolardan el değiştiriyor. Fund Of Yours’un 30 günlük grafiği ise aşağıdaki formda:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.