Bitcoin

Türkiye’de Kripto Para Vurgunu: TFF Üyesi İstifa Etti!

Geçtiğimiz günlerde, Trabzon’da yürütülen 450 milyon liralık kripto para operasyonunda TFF Üyesi Kerim Altıay, savcılık talimatıyla gözaltına alındı. Olaya nazaran Trabzon’da kendi hesabına para aktardığı sav edilen banka çalışanı B.Ş., işten ayrıldıktan sonra bir “saadet zinciri” başlatarak eski teknik yöneticiler, futbolcular, FIFA kokartlı hakemler, polisler ve adliye çalışanlarından para topladı. Yatırımcılar paralarını geri alamayınca emniyet müdürlüğüne şikayette bulundular ve olayın perde ardı aydınlandı.

Kripto para vurgunu akabinde TFF üyesi istifa etti

Kriptokoin.com olarak aktardığımız 14 Aralık tarihli gelişmelere buradan göz atabilirsiniz. 450 milyon liralık kripto para operasyonu şüphelilerinden TFF Temsilciler Konseyi Lideri olan 2. Sınıf Emniyet Müdürü Kerim Altıay, tabirine başvurulmak üzere 13-14 Aralık tarihlerinde Ankara’da gözaltına alınıyor. Soruşturmayı derinleştiren Trabzon Emniyetinin, ikinci Sınıf Emniyet Müdürü Kerim Altıay’ın gözaltına alınması için Ankara Emniyeti’ne yazı yazdığı da bildirildi. Bir müddettir göz altında olan TFF Üyesi Kerim Altıay’ın artık istifa ettiği bildiriliyor. TFF gün içinde şu üyesi Kerim Altıay’ın istifa ettiğini duyurdu:

Temsilciler Şurası Üyesi Kerim Altıay, Türkiye Futbol Federasyonu İdare Kurulu’na istifasını sunmuştur.

  • TFF, Kerim Altıay istifa kararının kabul edildiğini de söylüyor.

12 vilayette eş vakitli “Saadet Zinciri” operasyonunda 18 kişi gözaltına alındı. Göz altına alınanlardan TFF üyesi Kerim Altıay, bugünkü açıklamalara istifasını sundu. Türkiye Futbol Federasyonu istifa kararının kabul edildiğini açıklıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.