Bitcoin

Türkiye’den Kesitler: Bitcoin Gaspçıları Yakalandı!

Türkiye’de yaşanan kripto para vurgunlarına bir yenisi eklendi. Antalya’nın Alanya ilçesinde D.A.’nın Bitcoin (BTC)’leri gasp edildi. Lakin hatalılar olaydan kısa bir müddet sonra yakalandı. Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları sizler için derledik, birlikte mevzuyu inceleyelim…

Yeni vurgun: D.A.’nın Bitcoin (BTC)’leri gasp edildi!

Bugün, Türkiye’de yaşanan bir kripto para hırsızlığı gündemde yer alıyor. Sabah’ın haberine nazaran, Antalya’nın Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği grupları, Zirve Mahallesi’ndeki bir villada ikamet eden yabancı asıllı O.P.’den lüks cip, 50 bin dolar, 600 lira ve D.A.’dan piyasa kıymeti yaklaşık 500 bin dolar olan 10 Bitcoin ile 100 bin dolar gasp edilmesi üzerine harekete geçti. Olayın akabinde çalıntı cip park halinde bulundu.

Gaspçıların, Çeçen Cumhuriyeti uyruklu 12 kişilik çete olduğunu tespit eden asayiş takımları, şüphelilerden G.M., S.A., C.M., R.K.’nin yurt dışına çıkış yaptığını, I.B. ve K.U.’nun Antalya’da, S.A. ile D.I.’nın İstanbul’da, D.A., F.K., S.R. ve A.P.’nin Alanya’nın Mahmutlar Mahallesi’nde olduğunu tespit etti. Belirlenen 5 adrese eş vakitli yapılan operasyonda, Antalya ve Alanya’daki 6 kuşkulu yakalandı. Adliyeye sevk edilen 6 kuşkulu tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.