Bitcoin

Türkiye’den Kesitler: Kripto Para Kaybetti, Kuyumcu Soydu!

İzmir’de Altındağ semti Kemalpaşa Caddesi’nde 4 gün evvel silahla kuyumcu soyan İdris A. tutuklandı. Tabirinde, kripto para piyasasında kaybedip borçlandıktan sonra soygunu gerçekleştirdiğini söyledi. Polis takımları, düzenlenen operasyonla İdris A.’yı gözaltına aldı. İşte ayrıntılar…

Kripto para kaybetti, soyguna kalkıştı

4 gün evvel, İzmir’in Bornova ilçesinde, maske ve bereyle yüzünü kapatıp kuyumcu dükkanına giren kişi, yaklaşık 55 bin lira pahasında para ve altın alarak kaçtı. İhbar üzerine polis takımları olay yerine sevk edildi. İş yerinin güvenlik kamerasından manzaraları inceleyen gruplar, şüphelinin yakalanması için çalışmaları başlattı. Kayıtlarda, maskesi şüphelinin belinden çıkarttığı tabancayla çalışanları korkuttuğu, akabinde yaklaşık 55 bin lira pahasında altını alıp kaçtığı görüldü.

Son gelişmelerde İdris A., polis takımları tarafından düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Şüphelinin soygunu gerçekleştirdiği tabanca ve ekipmanlar gruplar tarafından ele geçirildi. Sözleri, kripto para piyasasında yüklü ölçüde ziyan ettiğini ve bu nedenle soygunu planladığını içeriyor. Operasyonla konutunda yakalanan İdris A., süreçlerin akabinde adliyeye sevk edildi, çıkarıldığı mahkemece yağma kabahatinden tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, 22 Ocak’ta anestezi teknikeri Y.Ü, yaptığı kripto para yatırımlarının kıymet kaybetmesiyle buhrana girdi ve intihara kalkıştı. Acil serviste birinci müdahale yapıldıktan sonra ağır bakımda ömür ünitesine bağlandı. Bir öteki gelişmede, bilinçsizce kripto para yatırımı yapan 22 yaşındaki üniversite öğrencisi M.S. 5 katlı binanın 3’üncü katında aşağı düşerek ömrünü yitirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.