Bitcoin

Türkiye’nin Bitcoin ve Altcoin Yasasının Ayrıntıları Ortaya Çıkıyor!

Türkiye’deki Bitcoin ve altcoin topluluğu, kripto para alanına gelecek regülasyonları merakla bekliyor. Devlet yetkilileri, kurallar hakkında kripto para uzmanları ve fenomenleriyle görüşmeye devam ediyor. Bunların en sonuncusu, Bilişim Teknolojileri Uzmanı Aksiyon Cülcüloğlu oldu. Pekala, Cülcüloğlu ile neler konuşuldu? Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Bitcoin ve altcoin düzenlemelerine yönelik yeni ayrıntılar

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Erdoğan, kripto para yasa tasarısının yakın bir vakitte faaliyete geçeceğinin sinyalini vermişti. Bu durum Türk kripto para topluluğunu meraklandırırken, üzerine en çok düşünülen husus “kripto para varlıklarından vergi alınıp alınmayacağı” olmuştu. Ak Parti Küme Başkanvekili Mustafa Elitaş, Twitter’da kimi uzmanların yaptığı konuşmaya katılıp uzmanları meclise çağırdı. O vakitten beri bu toplantının ikinci oturumu da gerçekleşti. Elitaş’ın bu husus üzerine yaptığı son görüşmelerden biri, Bilişim Teknolojileri Uzmanı Aksiyon Cülcüloğlu ile oldu.

Uzman isim Youtube’da bir canlı yayın açarak neler konuşulduğunu aktardı. “Kripto para yatırımcılarının nelerden çekindiğini, nelerden korktuğunu” yetkililere aktardığını söyleyen Cülcüloğlu, “güzel bir bilgi alışverişi oldu” dedi. Ayrıyeten, kripto para madenciliğinin ehemmiyetine ve Türkiye’de madencilik yapılmasının ne kadar olumlu bir durum olacağına değindiğinden bahsetti. Bu alanın yüksek potansiyel sergilediğine dikkat çekti.

Bilhassa merak edilen vergilendirme konusunda ise uzman, “bu yasa tasarısında vergilendirme konusu” olmadığını, tam aksine Türkiye’nin kripto para için bir çekim merkezi yapılması istenildiğinden bahsetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.