Alt Coin

Türklerin Akın Ettiği Altcoin’ler Muhakkak Oldu: İşte Liste!

Kripto piyasası sert bir çöküşün akabinde toparlanma emareleri gösteriyor. 33.000 dolara kadar düşen başkan kripto Bitcoin (BTC), 44.000 dolar düzeyine çıkmayı başardı. Lakin geçen yıl 10 Kasım’da ulaştığı tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 69.000 doları düşünecek olursak, hala daha doruğundan %36 aşağıda bulunuyor. Bu toparlanmayla birlikte altcoin projelerinde de bir rahatlama hissi oluştu ve yatırımcılar altcoin projelerini araştırmaya başladı. Pekala Türk yatırımcılar en çok hangi altcoin’leri arıyor? Kriptokoin.com olarak sizler için hazırladık.

Türk kripto yatırımcıları bu altcoin projelerini sevdi!

Kripto para piyasalarda dehşet ve hırs istikrarının dehşetten uzaklaşıp tarafsız bölgeye kayması, kripto yatırımcılarının risk iştahının tekrar artmaya başladığını gösteriyor. Coinecko bilgilerine nazaran yatırımcıların en son ziyaret ettiği kripto para ünitelerinin listesi şu halde:

Ülkelere nazaran sıralamada ise, Türkiye’deki kripto para yatırımcıların son devirde en çok ilgi gösterdiği altcoin projeleri şu halde listeleniyor:

Türk yatırımcıların ilgilendiği listenin başında tanınan metaverse projesi Axie Infinity’deki bir ERC-20 oyun tokeni olan Smooth Love Potion (SLP)‘nin yer alırken, onu The USM Metaverse’ünde Maye Musk Mystery Box, NFT, DeFi ve GameFi aracının yönetici projesi olan Radio Caca (RACA) takip ediyor. Üçüncü sırada ise Japon köpek ırkı Shiba Inu’dan ilham alan tıpkı isimli göğüs coin’i Shiba Inu (SHIB) bulunuyor.

Mülkiyetinden vazgeçilmiş ve oluşturulduktan sonra topluluğa verilen, kendi kendine hisse alan bir token olan Pitbull (PIT), SHIB’in akabinde geliyor. Müzik sanatkarları ve içerik oluşturucuları için yeni gelir akışlarının kilidini açarak, hayran kitlelerine direkt ulaşmak ve bunlardan para kazanmak için bir yol sunan CEEK Smart VR Token (CEEK) de 5. sırada yer alarak Türk kripto yatırımcılarının ilgisini çekmiş görünüyor.

Coinecko’nun yapmış olduğu açıklamada, bu kripto para ünitelerinin son devirde Türkiye’de kullanıcılar tarafından en çok görüntülenen altcoin projelerinden olduğu ve bu 9 Şubat’ta güncellenen listenin popülerliğe nazaran sıralandığı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.