Kripto Haber

Twitter, Bitcoin Ödeme Sağlayıcısı OpenNode için 20 Milyon Dolarlık Finansman Turuna Katıldı

Bitcoin ödeme sağlayıcısı OpenNode, CoinDesk’e sağlanan bir basın açıklamasına göre, İngiltere merkezli Kingsway liderliğindeki 20 milyon dolarlık A Serisi fonlama turunu, küresel genişlemesini desteklemek için 220 milyon dolarlık bir değerlemeyle kapattı. Turdaki diğer katılımcılar arasında Twitter, risk sermayesi yatırımcısı Tim Draper ve Fidelity Investments’a bağlı bir risk sermayesi fonu olan Avon Ventures yer alıyor.

2018’de kurulan Los Angeles merkezli OpenNode, bitcoin’in ölçeklenebilirliğini geliştirmeye yönelik lider sistem olan Lightning Network aracılığıyla bitcoin ödemelerini anında işler ve halleder.

OpenNode, işletmeler ve platformlar için sistemlerinin ödeme düğmeleri, barındırılan ödemeler, e-ticaret eklentileri ve optimize edilmiş uygulama programlama arayüzleri (API’ler) içerdiğini söyledi.

“OpenNode, perakendecinin, bankalara veya kredi kartı şirketlerine %2 ila %4 oranında pay bırakmak zorunda kalmadan bitcoin’i kabul etmesine olanak tanır. OpenNode bunu, zincir üzerinde bir bitcoin işlemi için gereken enerji maliyetinin yalnızca bir kısmı ile yapabilir, ” dedi Tim Draper basın açıklamasında.

OpenNode, şirketin web sitesine göre sabit %1 işlem ücreti alıyor.

“Dijital para birimleri, küresel olarak daha fazla insanı ekonomiye katılmaya ve daha az sürtüşmeyle teşvik ediyor. OpenNode, bitcoin ödemelerinin sorunsuz entegrasyonuyla herkesin, her yerde dijital ekonomiye erişmesi için daha kolay yollar yaratıyor,” dedi Twitter grubu ürün müdürü Esther. Crawford.

Twitter, sosyal ağın kriptoya yönelik artan hareketlerini yansıtan OpenNode’un en yeni destekçisidir. Kasım ayında Twitter, özel bir kripto ekibi başlattı. Ateşli bir bitcoin destekçisi olan Twitter CEO’su Jack Dorsey, Twitter’daki görevinden kısa bir süre sonra ödeme firması Square’e odaklanmak için ayrıldı ve daha sonra Block olarak yeniden adlandırıldı. Geçen ay Twitter, karşılıksız token (NFT) doğrulama hizmetlerini kullanıma sundu ve kıdemli bir kripto rolü için bir iş listesi yayınladı.

Daha fazlasını okuyun: Alt Yığın, OpenNode ve Lightning Network Üzerinden Bitcoin Ödemelerini Sunuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.