Alt Coin

Twitter Dopingiyle Patlayan 5 Altcoin’e Bakın: Dorukları Gördüler!

Datalar, Twitter’daki ani mention artışlarının, geçen haftanın en çok tartışılan beş altcoin projesinin üçünde fiyat doruklarından evvel geldiğini gösteriyor. Kriptokoin.com olarak geçen hafta Twitter’daki en sıcak 5 coini ve fiyat dinamiklerini ele alıyoruz.

Altcoin fiyatları ve Twitter

Cream Finance. Cream Finance’in lokal tokeni olan CREAM, varlık etrafındaki konuşma %543 daha kapsamlı hale geldiğinde, haftadan haftaya en büyük tweet hacmi artışını gerçekleştirdi. Tartışma, 14 Ocak’ta, yaklaşık 72 dolarlık bir fiyat karşılığında CREAM’e atıfta bulunan 216 tweet’in paylaşılmasıyla tepeye ulaştı. Bu durumda, CREAM’in fiyatı tweet hacmini takip eden iki gün içinde %27 daha arttığı için Twitter trendi açıkça öğreticiydi.

SwissBorg: SwissBorg Token’ın (CHSB) fiyatı geçtiğimiz hafta boyunca 0,52 ile 0,57 dolar ortasında epey dar bir aralıkta kalırken, SwissBorg’dan bahseden tweetlerin hacminde 14 Ocak’ta %521’lik bir artış oldu. 13.000 retweet’e ulaşan başarılı bir tanıtım atağıydı, lakin CHSB tokeninin fiyatı üzerinde çok az tesiri oldu.

Decred: 14 Ocak’ın sonlarında, kripto paranın piyasa bedeli üç buçuk saat içinde 60 dolardan 86 dolara fırladı. Toplumsal heyecan, fakat fiyatın tepesinden sonra yükselmeye başladı ve fiyatın 70 doların altına düştüğü bir gün sonra 110 tweet ile tepeye ulaştı.

ZKSwap: Haftanın başlarında, ZKSwap’ın ZKS tokeni 0.27 dolardan 0.29 dolara mütevazı bir fiyat artışı gördü ve tweet hacminin doruğu 12 Ocak’ta, haftanın en yüksek fiyatından evvel, 116 gönderiyle geldi. Çok büyük görünmese de, bu artış, bir evvelki haftaya nazaran tweetlerde %370’lik bir artışa işaret etti.

FTX Token: FTX Token (FTT), fiyat hareketi açısından güçlü bir hafta geçirdi ve 10 Ocak’ta 36.81 dolardan 16 Ocak’ta 47.02 dolara istikrarlı bir halde tırmandı. 14 Ocak’ta ve sonraki gün 313 tweet ile rekor düzeye ulaştı. FTT’nin sağlam performansı, tweet hacmi tepeye ulaştıktan sonra bile devam etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.