Kripto Haber

Twitter, NFT Doğrulama Duyurusunun Ardından Kıdemli Kripto Rolü İstiyor

“Twitter’da kriptonun geleceğini şekillendirmeye yardımcı olmak ister misiniz?” Twitter’ın kripto mühendisliği lideri Tess Rinearson’a bir Cuma tweet’inde sordu.

Bu hafta yayınlanan bir iş listesine göre “Kıdemli Ürün Müdürü, Crypto” rolü, “içerik oluşturuculardan para kazanmaya özel bir odaklanmaya sahip. ”

“Bu kapasitede, NFT’lere ve NFT araçlarına, üyelik belirteçlerine, DAO’lara ve daha fazlasına yakından bakacağız!” Gönderi, değiştirilemez tokenlere ve merkezi olmayan özerk kuruluşlara atıfta bulunur.

Duyuru, Twitter’ın Web 3 alanına, belki de bitcoin maksimalistlerinden biri olan kurucu Jack Dorsey’in üzüntüsüne daha da girmesiyle geldi.

Twitter, özel kripto ekibini Kasım ayında, Dorsey’in kurduğu başka bir şirket olan Square’e (daha sonra yeniden adlandırılan Block) odaklanmak için Twitter’ın yönetiminden ayrılmasından haftalar önce başlattı.

Rinearson, daha önce Cosmos ağını başlatan ekip olan Tendermint’te çalışmış olan blok zinciri birlikte çalışabilirlik dünyasından geliyor.

Özellikle, Twitter iş ilanı, şirketin merkezi olmayan sosyal medya girişimi Bluesky ile işbirliğini üst düzey ürün yöneticisinin beklenen sorumluluklarından biri olarak listeliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.