Kripto Haber

Twitter Veri Scientist, DeFi Sosyal Medya Planlarını Kaybederken Aave’den Ayrılıyor

Olası bir Web 3 sosyal medya platformuyla aylarca uğraştıktan sonra, DeFi devi Aave dünyanın en popüler sosyal ağlarından birinden büyük bir işe alım yaptı.

Cuma günü, eski Twitter Spaces lideri veri bilimcisi Julien Gaillard, Twitter’da sosyal medya devinden uzaklaşarak kredi devi Aave’nin gerçek bilim lideri olmak için adım attığını duyurdu.

Aave, 12 $ değerinde DeFi’nin önde gelen protokollerinden biridir. DeFiLlama’ya göre en büyük dördüncü proje olarak kilitlenen toplam değer 89 milyar. Son aylarda, Aave kurucu ortağı Stani Kulechov, bir noktada protokolün “Twitter on Ethereum. ”

Kulechov CoinDesk’e yaptığı açıklamada, “Web3’ün kullanıcıları büyük teknoloji tarafından oluşturulan sosyal medyadan daha fazla güçlendirme yeteneğine sahip olduğunu söylemeye gerek yok ve bu yetkilendirme Big Tech’de çalışan birçok insanın Web3’e katılması için çekici” dedi. Diğer yeni işe alınanlar arasında, Aave’nin pazarlama ve içerik çabalarına başkanlık etmek üzere eski bir Apple ekibi lideri olan Jessica Sit yer alıyor.

Kulechov ayrıca Twitter’da “Ademi merkeziyetçi sosyal medyada @juliengaillard ile çalışmaktan heyecan duyduğunu” yazdı. Ancak konuya aşina olan kaynaklar CoinDesk’e Gaillard’ın sorumluluklarının daha çok mevcut DeFi tekliflerine odaklanabileceğini söyledi.

Sektördeki net deneyimine rağmen, Gaillard tamamen olası sosyal medya baskısı üzerinde çalışmayacak ve bunun yerine protokolün “risk analizlerimizde ve veri odaklı daha analitik olmasına yardımcı olmak için genişletilmiş bir veri bilim bölümüne başkanlık edecek. ürün tarafında karar verme, ”dedi kaynak.

Daha fazlasını okuyun: Fireblocks ‘Beyaz Listeler’ Aave’nin Kurumsal DeFi İlk Çıkışı için 30 Ticaret Firması

Aave’nin temel DeFi işi, yasal düzenlemelere uyumlu 30 kurumsal kullanıcıyı içeren bir Aave Arc izin kredi havuzunun lansmanı ile yakın zamanda bir kazanç elde etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.