Alt Coin

Ultra Zenginler, Bitcoin’i Değil: Bu Altcoin’i Seçiyor!

Ultra güçlü sınıftan iştirakçilerin yer aldığı yakın tarihli bir anket, Bitcoin’i birinci tercihleri ​​olarak tercih etmediklerini gösterdi. Bunun yerine, büyümesi ile başlangıcından bu yana Bitcoin ile rekabet eden ve hatta performansıyla onu aşan bir altcoin seçtiler. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Önder altcoin, başkan kripto para ünitesini geçti

Crypto.com, zenginlerin yavaş yavaş Bitcoin’den uzaklaştığını açıkladı. Önde gelen kripto para ünitesinin yanı sıra bariz seçimleri, şu anda piyasa kıymetine nazaran en büyük altcoin Ethereum’dur. Kripto borsasının sağladığı sayılar, Ethereum’un zenginlerin portföyüne damga vurduğunu gösterdi. Merkezi olmayan finans (DeFi) ve NFT’ler üzere geniş kullanım alanları ve uygulamaları ile kripto para ünitesinin bedeli katlanarak arttı. Bununla birlikte yatırımcılardan daha fazla inanç geldiği düşünülüyor.

Crypto.com, kriptoya yatırım yapan yüksek bedelli yatırımcıların sayısı kelam konusu olduğunda, Ethereum’un Bitcoin’i yüzde 1 oranında geride bıraktığına ulaştı. Bitcoin yüzde 33’lük bir tartıya sahipken Ethereum yüzde 34 ile listenin başında yer alarak yatırımda tercih edilen birinci kripto olduğunu kanıtladı. Kripto fonları yüzde 23 ile üçüncü sırada yer alırken, başka altcoin’ler yüzde 15’lik bir bedele sahip. Dogecoin ise göğüs coin’e yatırım yapmak isteyen yatırımcıların yüzde 2’si ile listeye girdi.

Kripto borsası ayrıyeten, 2022 yılına kadar yaklaşık 1 milyar insanın kripto piyasasına yatırım yapmasının beklendiğini de kaydetti. TIGER 21’in Lideri ve Kurucusu Michael Sonnenfeldt, yüksek enflasyon oranlarının uber-zengin yatırımcıları kriptoya ve münasebetiyle Ethereum’a iten şey olduğunu belirtiyor. Tüm yatırımcılar üzere muhteşem zenginlerin de enflasyon konusunda telaşlı olduğunu belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.