Kripto Bilgi

Uniswap, MATIC’i Tüm Zamanların En Yüksek Seviyelerine Çıkaran Çokgen Üzerinde Başlatıldı

Popüler merkezi olmayan borsa Uniswap ve Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon, UNI sahiplerinin bir yönetim teklifini kabul etmek için oy vermesinden birkaç gün sonra, tüm Uniswap V3 sözleşmelerinin resmi olarak Polygon ana ağına dağıtıldığını duyurdu.

En son gelişmenin ortasında, MATIC ve UNI fiyatları yeşildi ve Polygon ağının yerel varlıkları olan MATIC tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2 dolara ulaştı. 66 bugün erken saatlerde.

Polygon’un kurucu ortağı Mihailo Bjelic bir Telegram sohbetinde CoinDesk’e “Ethereum, herkesin erişebileceği açık, sınırsız bir ekonomik sistemin asil bir vizyonunu tanıttı” dedi. Artan kullanımla birlikte, Ethereum katman 1’deki ücretler, kullanıcıların çoğunu etkin bir şekilde ‘fiyatlandırdı’. ”

Uniswap’ın Polygon versiyonu bunu değiştirmeyi hedefliyor, diye ekledi.

“Bu dağıtımla, amiral gemisi Ethereum uygulaması olarak Uniswap orijinal vizyona geri dönüyor ve tekrar düşük ücretler ve herkese açık erişim sunuyor” dedi Bjelic.

İşlem hacmine göre en büyük DEX olan Uniswap, halihazırda iki katman 2 çözümü olan Arbitrum ve Optimism üzerinde konuşlandırılmıştır. Defi Llama’nın verilerine göre, yaklaşık 62 dolar. Arbitrum’daki Uniswap’ta 19 milyon değer kilitlenirken, kabaca 36 dolar. Optimism versiyonunda 94 milyon değerinde token kilitlendi.

Her iki sayı da Uniswap’ın Ethereum ana ağ sürümünde kilitlenen toplam değerden (TVL) çok daha küçük: şaşırtıcı bir 8 dolar. 75 milyar.

Bununla birlikte, Uniswap’ın TVL’si Curve’nin 22 dolarının gerisinde kalıyor. 23 milyar, bu metriğe göre en büyük DeFi protokolü. Curve şu anda Avalanche, Harmony ve Polygon dahil olmak üzere birkaç blok zinciri ve katman 2 çözümünü desteklemektedir.

Polygon kurucu ortağı Bjelic, CoinDesk’e, ağın zaten başarılı olan DeFi ekosistem sistemine atıfta bulunarak Uniswap’ın Polygon’da oldukça başarılı olacağına inandıklarını söyledi. Defi Llama verisine göre, Poligon şu anda TVL’nin 7 numaralı zinciridir.

Blockchain veri firması Chainalysis tarafından bu yılın başlarında yayınlanan bir rapor, kısmen Ethereum blok zincirindeki maliyetli işlem ücretleri nedeniyle DeFi’nin hala deneyimli kripto tüccarları ve yatırımcıları tarafından yönetildiğini söyledi. Polygon gibi ölçeklendirme projeleri, Ethereum’un tıkanıklık sorunundan yararlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.