Bitcoin

Ünlü Analist, Bitcoin ve Altcoin’lerinin Tamamını Sattı!

Ünlü kripto analisti, piyasa çöküşünün, bin yıllık traderların ‘dipten al’ dürtüsünü test ettiği gerekçesiyle, hafta sonu boyunca yaklaşık 20 milyon dolarlık pay senedi, Bitcoin ve altcoin’lerini sattığını söylüyor. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Analist, Bitcoin ve altcoin’lerinin tamamına yakınını sattı

Kripto analisti Kevin Paffrath, hafta sonu, yaklaşık 20 milyon dolar bedelindeki pay senedi ve kripto para portföyünün %99’unu sattığını söyleyerek izleyenlerini şok etti. Analist, son iki haftadır paylarda görülen büyük satışlara karşın, piyasaların şimdi ‘korku zirvesine’ ulaşmadığını ve düşüşlerin daha devam etmesi gerektiğini düşündüğünü belirtiyor:

Nitekim Titanik’in ‘cankurtaran aşamasında’ olduğumuzdan endişeleniyorum. Muhakkak şimdi kurtarma basamağında değiliz.

Yatırımcılar Fed’in önümüzdeki yıl faiz oranlarını yükseltmesine hazır olduklarından, pay senetleri 2022’de şu ana kadar keskin bir düşüş yaşadı. Tahvil faizleri ise sert yükseldi. Teknoloji payları, bilhassa kârsız olanlar, Nasdaq 100’ün bugüne kadar %13’ten fazla düşmesiyle en sert darbeyi aldı. Daha yüksek tahvil faizleri, teknoloji şirketlerinin gelecekteki karlarının başka yatırımlara kıyasla daha az alımlı görünmesini sağladı.

Ferdî yatırımcılar, son iki yılını pay senetlerinde ‘düşüşü satın alarak’ geçirdiler. Bu strateji çok yeterli sonuçlar da verdi. Tekrar de amatör traderların inancını kaybettiğine ve pay senetlerinin mevcut düşüşten kolay kolay geri dönemeyeceğinden telaş duyduğuna dair artan işaretler var.

Kevin Paffrath uzun vakittir dip-alımın savunucusuydu, lakin izleyicilerine artık piyasanın sıhhati hakkındaki görüşünün değiştiğini söylüyor. Bugün ile 1929 ve 2000’deki borsa çöküşleri ortasında benzerlikler gördüğünü ve yatırımcıların momentum trade’i lehine şirketlerin temel tahlilinden kaçındığını tabir ediyor. Analist, enflasyonun soğuma belirtileri gösterebileceğini ve piyasanın Mart ayında beklenen birinci Fed faiz artışını sindirmek için vakte sahip olacağını belirterek, yaklaşık 60 gün içinde piyasaya geri dönmeyi planladığını söylüyor:

Portföyün tamamını alıyorum ve onu takas ediyorum, ki bu son derece riskli ve kimseye bunu yapmasını tavsiye etmiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.