Alt Coin

Ünlü Analist, Tarih de Verdi: Bu 4 Altcoin Güçlü Artabilir!

Kripto analisti Mason Versluis, 2017’den beri kriptoya yatırım yapıyor ve çoğunlukla uzun vadeli bir yatırımcı. Büyük olaylar sırasında kripto fiyat hareketini gözlemledi ve sık sık hareket olduğunu söylüyor. Muhteşem Bowl sırasında, kripto reklamları yayınlandığında, kimi altcoin projelerinin fiyatlarında bir artış görmeyi bekliyor. Analistin, paylaşımlarını Kriptokoin.com okuyucuları için hazırladık.

Analist, fiyat hareketlerinin Harika Bowl sırasında gerçekleşeceğini varsayım ediyor

Muhteşem Bowl, her kripto yatırımcısının ilgileneceği bir şey değil. Fakat bu yıl, “crypto bowl” sloganı internette dolaşıyor. Kripto sanayisi için bir afiş yılının akabinde, büyük kripto borsaları Pazar günkü ana aktiflik sırasında reklam alanını kaptı. TikTok’da 1,1 milyondan fazla takipçisi olan, bu platformda 2017’den beri kripto eğitimi veren, kripto yatırımcısı ve analisti olan Mason Versluis için bu muhtemelen Üstün Bowl sırasında oynaklık manasına geliyor. Fakat, “deneyimli bir trader değilseniz, elinizde çantayla kalabilirsiniz” diyor.

Analist, bilhassa boğa piyasaları ve kripto manşetlerine yol açan büyük olaylar sırasında fiyat hareketlerini yakından takip ediyor. Tesla CEO’su Elon Musk, 8 Mayıs ‘Saturday Night Live’ kısmında Dogecoin’den bahsetmeye başladığında, tokenin bir dakikalık grafiğini izledi. Kriptodan her kelam edildiğinde artan oynaklığı hatırladı. Ve kısmın sonunda, neredeyse %30 düştü.

Kısımdan bir hafta evvel, Elon Musk’ın token’dan bahsedeceği spekülasyonları ortasında Dogecoin fiyatının 8 Mayıs’ta yaklaşık 0,30 dolardan tüm vakitlerin en yüksek düzeyi (ATH) olan 0,73 dolara yükseldiğine şahit oldu. Sonraki gün, kripto düşmeye devam etti ve sonunda 0,32 dolara geriledi. Kimileri için sürpriz olmuş olsa da, bir müddettir kriptoya yatırım yapan herkes muhtemelen ‘söylentiyi satın al, haberleri sat’ terimini biliyor. Bu, dalganın önünde olmanız gerektiği manasına geliyor.

Tecrübeli kripto traderları, kriptonDikkat: Binance, Bu 8 Altcoin İçin Kritik Duyurular Yaptı!un manşetlere çıktığı anda satış yapma vaktinin geldiğini bilir. Bunun nedeni, yeni başlayanların piyasaya su basacağını ve fiyatı artıracağını iddia etmeleri. Bir müddettir durumlarını koruyanlar, bu pompadan yararlanacak ve oburlarının da tıpkı şeyi yapacağını umarak kar elde edecektir.

Mason Versluis, Muhteşem Bowl sırasında da misal bir fiyat hareketinin gerçekleşeceğini varsayım ediyor ve “Tecrübeli traderlar için, bunlar salıncak trade için eksiksiz fırsatlar” yorumunu yapıyor. Lakin daha evvel kriptoya yatırım yapmadıysanız, kenarda kalmanızı ve fiyat hareketinin Üstün Bowl reklamlarından nasıl etkilendiğini gözlemlemenizi tavsiye ediyor. ‘SNL’ kısmı sırasında tepede satın alan bir Dogecoin holder’ının o ayın sonuna kadar %56 ve Çarşamba gününe kadar %78 kıymet kaybettiğini hatırlatıyor.

Analistin fiyat artışı görebileceğini düşündüğü 4 altcoin

Mason Versluis’in birtakım büyük yararlar görebileceğini söylediği dört altcoin var. Birincisi, Crypto.com’un lokal tokeni olan CRO. Analist, bu altcoin’in, genel bir kitleyi hedefleyen reklam kampanyaları kelam konusu olduğunda bir boğa olduğunu söylüyor. Aktör Matt Damon, TikTok üzere toplumsal medya platformlarında yayınlanan Crypto.com reklamlarının ana yüzlerinden biri oldu. Staples Center, Aralık ayında Crypto.com Arena olarak da yine isimlendirildi. Artık Crypto.com bir Harika Bowl reklamı satın aldı.

Analist, bunun büyük olasılıkla borsaya kaydolacak birçok yeni kullanıcının ilgisini çekeceğini ve potansiyel olarak kriptonun pahasını artıracağını söylüyor. CRO’da uzun vadeli bir yatırımcı, fakat reklam nedeniyle bu konuma değerli ölçüde ekte bulunduğunu tabir ediyor. Ayrıyeten, birçoğu CRO’nun yükselebileceğini varsayım eden TikTok takipçileri tarafından yapılan yorumları da gözlemliyor.

Mason Versluis, 3 Şubat’ta daha fazla CRO eklediğini, lakin Üstün Bowl’da reklam yayınlandığında fiyatların yükselmeye başladığını gördüğünde yeni aldıklarını satmayı planladığını söylüyor. Lakin, bir patlama reklamı olmasa bile, kendisi de dahil olmak üzere kripto meraklılarından gelen spekülasyon ölçüsünün, kendi kendini gerçekleştiren bir kehanete yol açabileceğini kaydediyor. Bu ortada son dört günde, CRO’nun fiyatı yaklaşık %14 arttı.

İkinci altcoin, Sam Bankman-Fried’in Muhteşem Bowl reklamlarını da yayınlayacak olan FTX kripto borsasının kripto parası FTT. Mason Versluis, FTT’ye sahip değil, zira etkin olarak kullandığı borsalara bağlı kriptolara daha fazla odaklanıyor.

Coinbase, Muhteşem Bowl’a reklam veriyor. Halka açık şirketin bir kripto parası yok. Lakin Mason Versluis’in belirttiği bir şey, Coinbase’in Shiba Inu’yu (SHIB) tanıtması. Borsa, kullanıcılar kaydolduktan sonra ana sayfasının üst kısmında Shiba Inu (SHIB) için büyük bir promosyona yapıyor ve trade için uygun olduğunu belirtiyor. Analist, bunun, birçok yeni gelenin birinci kaydolurken kripto satın almasına neden olabileceğini belirtiyor:

Coinbase, kullanıcılarının erişebileceği hudutlu sayıda kriptoya sahip. Bu borsadaki rastgele bir kripto paranın, bilhassa 1 doların altında süreç görenlerin, bir fiyat pompası görebileceği manasına geliyor. Zira birinci yatırımcılar başkan kriptoyu çok kıymetli olarak görme eğiliminde.

Bununla birlikte TV reklamlarına ve ünlülerin onaylarına dayalı olarak kripto satın almanın riskleri hakkında kripto borsası Binance ikazda bulunuyor. Bu platform, Muhteşem Bowl izleyicilerine hype satın alma konusunda bir ihtar gönderdi. Miami Heat forveti Jimmy Butler, Binance tweet’inde insanlara ‘kendilerine güvenmelerini’ ve ‘kendi araştırmalarını yapmalarını’ söyledi.

Mason Versluis, bunun hala Binance’in BNB tokenini pompalayabileceğini kestirim ediyor. Analist, yeni kullanıcılar kendi seçtikleri bir platforma kaydoldukları için Harika Bowl’un değişim paralarının birçoklarını pompalayabileceğini düşünüyor. Analist, son olarak şunları söylüyor:

Kripto bölümünden gelen sürpriz reklamlara dikkat etmelisiniz. Bir kripto paradan yahut projeden ani bir kelam, dijital varlığının yükselmesine neden olabilir, fakat sadece bir an için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.