Bitcoin

Ünlü Balina, Bitcoin Çöküşünü Yorumladı ve Sıradakini Açıkladı!

Büyük kripto para üniteleri, hafta sonu amansızca düştükten sonra Pazar akşamı bir ölçü üst ivme kazandı. Global kripto para piyasası, yüzde 4’lük bir artış yakaladı. Pekala, Bitcoin ve altcoin analistleri bu duruma neler diyor? Kriptokoin.com olarak analistlerin yorumlarını aktarıyoruz…

Bitcoin analistleri sırada olacaklar hakkında neler düşünüyor?

Bitcoin yazım sırasında 35.000 dolar civarında el değiştiriyor. Kripto paralar son 24 saatte yatay süreç görürken bu hafta odak, 25 ve 26 Ocak’ta yapılması planlanan Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısı öncesinde Federal Rezerv’e dönüyor. OANDA’da kıdemli bir analist olan Edward Moya’ya nazaran, Bitcoin’deki düşüş, kripto para ünitesi traderlarının Cuma günü pay senetlerinde görülen “kan banyosunun” akabinde ve FOMC siyaset toplantısı öncesinde portföyleri riske atmasıyla geldi. Moya, BTC’nin takviye bulabileceği düzey olarak 30.000 dolar verdi. Kripto para analisti Benjamin Cowen da duruma benzeri bir yorumda bulundu ve aşağıdaki sözleri kullandı:

Açıkçası 30.000 dolar da büyük bir alan. Mutlak bir taban olduğunu söylemek istemiyorum, zira bunun altına inerse, o vakit yeni bir yer oluşturmanız gerekir.

Bir Bitcoin balinası olan Kaleo, Pazar günü Twitter’da kripto para ünitesi değerlemelerindeki mevcut düşüşün evvelki düşüşlerden farklı olduğunu söyledi. “Birçoğunuzun hala döngülere inanmadığını biliyorum, lakin ne yazık ki bunun önümüzdeki birkaç ay içinde süratle yüksekleri geri alacağımız düşüşlerden biri olduğunu düşünmüyorum,” tabirlerini kullandı. “Koşullar geçen yazdan farklı. Momentum değişti,” dedi.

Kripto para traderı Lark Davis, Pazar günü bir tweet’te Göreli Güç Endeksi’ne (RSI) işaret etti. RSI, taraflı fiyat hareketlerinin suratının ve büyüklüğünün bir ölçüsüdür. 70 yahut üzeri bir RSI pahası, varlığın çok alındığını yahut çok pahalı olduğunu gösterirken, düşük bir RSI, çok satım yahut düşük bedelli şartları gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.