Bitcoin

Ünlü Bitcoin Borsasına Hack Saldırısı: Kimi Altcoin’ler Çalındı!

Blockchain güvenlik şirketi PeckShield’e nazaran, tanınan Bitcoin borsası Crypto.com 15 milyon dolarlık bir hack saldırısına uğradı. PeckShield’e nazaran, büyük kripto para borsası Crypto.com bilgisayar korsanlarına kabaca 15 milyon dolar bedelinde Ethereum (ETH) kaptırdı. Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları sizler için derledik, birlikte mevzuyu inceleyelim…

Bitcoin borsası Crypto.com, 15 milyon dolarlık bir hack saldırısına uğradı!

Çalınan kripto paranın yarısı, Ethereum takviyeli karıştırma hizmeti Tornado Cash’in yardımıyla aklanıyor. Pazartesi günü Crypto.com, “şüpheli etkinlik” nedeniyle para çekme süreçlerini durdurduğunu duyurdu. Bazı kullanıcılar ise para kaybettiği için şikayet etmeye başladı. Singapur merkezli şirketin para çekme süreçlerine devam etmesi ise 14 saat sürdü.

Yakın vakitte yayınlanan bir Twitter dizisinde borsa CEO’su Kris Marszalek, hiçbir müşteri fonunun kaybolmadığını söyledi. Ayrıca Crypto.com grubunun olaya cevap olarak borsanın altyapısını güçlendirdiğini de kelamlarına ekledi. Borsa hala güvenlik olayıyla ilgili dahili bir soruşturma yürütüyor. Birtakım Twitter hesapları, hack sonucunda ne kadar kripto para çalındığından bahsetmediği için Crypto.com’u eleştiriyor.

Atağın nasıl olduğu belirsizliğini koruyor

Merkezi olmayan finans alanında rug pulls  ve hack’ler yaygın olsa da bu kadar tanınan bir merkezi borsanın hücuma nasıl kurban gittiği belirsizliğini koruyor. Kris Marszalek, soruşturma tamamlanır tamamlanmaz açıklama yayınlayacağına kelam verdi. Bu ayın başlarında, Kasım ayında Singapur merkezli şirket, Los Angeles kent merkezindeki Staples Center’ın isim haklarını 700 milyon dolara satın aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.