Bitcoin

Ünlü Bitcoin Borsasından Kritik Açıklama: Kapatılıyor!

Güney Koreli ünlü Bitcoin borsası Bithumb, kullanıcılarına 27 Ocak’tan itibaren doğrulanmamış özel cüzdanlara kripto para çekme süreci gerçekleştiremeyeceklerini bildirdi. Şirketin yeni siyaseti ayrıyeten ek Müşterini Teşhis (Know Your Customer-KYC) kimlik doğrulaması gerektirecek. Bithumb’ın bu adımı atmasında birlikte çalıştığı Kore bankasının da büyük rolü olduğu belirtiliyor. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

GüneyKore’li Bitcoin borsası güvenliği sıkılaştırıyor

Kripto düzenlemelerinin epey sert bir halde uygulandığı ülkelerden biri olan Güney Kore’de uygulamaların tesiri görülmeye başlıyor. 24 Ocak tarihli bir duyuruda, kripto para trade platformu Bithumb, hizmet siyasetini değiştirdiğini ve ön kayıt fonksiyonunun süreksiz olarak askıya alındığını açıkladı. Sonuç olarak, kullanıcılar şahsî bir cüzdanla oturum açamayacak ve şirket sadece doğrulanmış olanları onaylayacak. Bithumb’ın bilgilendirmesinde şu tabirlere yer veriliyor:

Yurtiçi borsalara ilişkin adresler ve ferdî cüzdan adres kaydı reddedilecektir.

Borsanın tüm müşterilerinin, 27 Ocak’a kadar cüzdanlarını yeni kurallara nazaran doğrulaması gerekiyor. Bununla birlikte şirket açıklamada, doğrulanmamış adresleri olan kullanıcıların, yaptırım tarihine kadar ‘eskiden olduğu gibi’ para çekebileceklerini de belirtiyor.

Ek olarak Bithumb, yeni KYC kimlik doğrulaması uygulayacak. Delil görsel yükleme kılavuzu herkes için zarurî olmaya devam ediyor. Birebir vakitte, para yatırma cüzdan adresinin ve kimlik kartının tıpkı anda bir fotoğrafı gerekli olacak. Şirket, sonuç olarak şunları söylüyor:

Para çekme adresi ön kayıt siyasetindeki değişikliğin neden olduğu rahatsızlıktan ötürü özür dileriz. Bithumb, üyelerimiz için her vakit uygun ve inançlı süreçler için efor gösterecektir.

Güney Kore medyasından Money Today’in haberine nazaran Bithumb’ın bu yeni uygulamaya başlamasında birlikte çalıştığı NH Nonghyup bankasının baskıları tesirli oldu. 2021’in sonunda tıpkı bankayla çalışan Güney Kore’deki bir öteki büyük kripto borsası Coinone da, emsal düzenlemeler yaptı. O vakitler kuruluş, dijital varlıkların doğrulanmamış harici cüzdanlara çekilmesini durdurmaya karar verdi. Coinone, müşterilerine 23 Ocak’a kadar yeni kurallara uymaları gerektiğini, aksi takdirde kayıtsız adresleri durduracağını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.