Alt Coin

Ünlü Borsa, Ripple Değil: Bu Altcoin’le İştirak Kurdu!

Ünlü kripto para borsası Okcoin, Ripple (XRP)’nin rakibi olan altcoin projesi Stellar’ın (XLM) gerisindeki kar emeli gütmeyen kuruluş olan Stellar Development Foundation (SDF) ile bir paydaşlık muahedesi imzaladı. Kripto borsası bundan sonra artık Stellar USD Coin’i (USDC) destekleyecek. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Ripple (XRP)’nin rakibi Stellar (XLM), ünlü borsa ile el sıkıştı

Stellar Development Foundation, Stellar’daki USDC’nin, merkezi olmayan ağ üzerinde çapraz para ünitesi ödemelerine odaklanan süratli ve ucuz hudut ötesi finansal süreçlere imkan verdiğini söylüyor:

Bu entegrasyon, daha süratli ve daha ucuz bir USDC’ye erişimi genişletmek için devam eden uğraşın bir adımını işaret ediyor. Stellar’da USDC, sıfıra yakın süreç maliyetlerine müsaade veriyor ve bir sürecin tamamlanması yaklaşık 5 saniye süren inanılmaz süratli ödeme sağlıyor. Stellar ağındaki giderek artan sayıda işletme ve cüzdan, tekliflerini geliştirmek ve yeni piyasalara açılmak için USDC’den yararlanıyor.

Entegrasyon, Okcoin’i ABD merkezli müşterilerin Stellar ağı üzerinden USDC yatırmasına ve çekmesine müsaade veren birinci borsa haline getiriyor. Mevzuyu pahalandıran Okcoin CEO’su Hong Fang, şu açıklamayı yaptı:

Stellar USDC’yi ABD piyasasına getiren birinci borsa olmaktan gurur duyuyoruz. Stablecoin’ler, merkezi olmayan iktisatta kritik bir rol oynuyor ve bilhassa bu varlık, hakikaten sınırsız bir dijital dolar imkanı sağlıyor. Stellar USDC’nin yararı, suratı ve güvenliği, onu platformumuzla doğal uyumlu bir kripto haline getiriyor.

Stellar’ın yeni iştiraki, XLM’nin rakibi Ripple (XRP)’nin menkul değerler olarak yasadışı satışı savıyla ilgili olarak Ripple’ın Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) ile olan davasındaki gelişmelerin ortasında toparlanmaya çalışırken geldi. CoinMarketCap datalarına nazaran yazma sırasında Stellar (XLM) son 24 saat içinde %4,24 kayıpla 0,293 dolardan süreç görürken Ripple (XRP) %8,04 düşüşle 0,7922 dolardan el değiştiriyordu. XLM, yaklaşık 4 yıl evvel görmüş olduğu tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 0,9381 dolardan %76 iskontolu bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.