Alt Coin

Ünlü CEO, Bu Altcoin İçin Kritik Tarihi Verdi: 4-5 Hafta!

Solana Labs CEO’su altcoin için yükseltme planını açıkladı. Anatoly Yakovenko, ağın performans meselelerini çözmenin geliştiriciler ve doğrulayıcılar için en yüksek önceliğe sahip olduğunu söyledi.

  • Solana Labs CEO’su Anatoly Yakovenko, bugün bir Twitter mesaj dizisinde Solana’nın ağ performansıyla ilgili tasaları ele aldı.
  • Yakovenko, sıkıntıları gidermek için güncellemelerin “önümüzdeki 4-5 hafta içinde kullanıma sunulacağını” söyledi.
  • Birtakım yükseltmeler aslında uygulandı ve daha fazlası yolda.

Bugün erken saatlerde Solana Labs CEO’su Anatoly Yakovenko, Solana’nın son haftalarda yaşadığı ağ problemlerini ele aldı. Ayrıyeten ilgili ağ güncellemeleri için bir vakit çizelgesi sağladı. Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları sizler için derledik, birlikte mevzuyu inceleyelim…

Solana Labs CEO’su, altcoin için yükseltme tarihlerini verdi!

Solana Labs CEO’su son ağ sıkıntılarına yük verdi. Solana Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su Anatoly Yakovenko, bugün tanınan altcoin Solana’nın ağının son performans problemlerini ele alan bir tweet dizisi yayınladı. Bu problemleri ele alacak güncellemelerin dört ila beş hafta içinde uygulanacağını yazdı. Yakovenko, spam problemlerine birinci olarak, saniyede 2 milyonun üzerinde paket suratında çift iletilerle tek node’leri engelleyen “tasfiyeci botların” neden olduğu teşhis etti. 

Bu, yinelenen sürece için bir ağ hatası ortaya çıkardı: tekilleştirme kodu çok geç (imza doğrulamasından sonra) yürütülecek ve tesirli olması çok uzun sürecek (paket başına 100 mikrosaniye). Yakovenko, bu yanlışın 1.8.14 sürümünde ele alınmasına karşın, saniyede 2 milyon pakette savunulamaz olduğunu yazdı. Bugünün canlı Twitter Spaces’ında Yakovenko, spam‘in ardındaki aktörlerin muhtemelen berbat niyetli olmadığını belirtti; sadece algoritmalarını çalıştırıyorlar.

Solana’da neler değişecek?

Yükseltmeye karşın Yakovenko, tasfiyeci spam’in hala “açıklığa” neden olduğunu yazdı: yani, bir ağdaki tıkanıklığın, ağın sıkışık durumunun farkında olan kullanıcıların Blockchain’e birkaç süreç göndermeye çalışması gerçeğiyle daha da berbatlaşması olgusu. Bir yahut ikisinin başarılı olması ümidiyle çok kısa bir vakit penceresi, böylelikle ağ üzerinde daha da büyük talepler ortaya çıkıyor. Yakovenko, bu özel sorunu ele almak için mühendislerin, stres testi ve parametreleri ayarlamak için 1.9 test ağında “akış kontrolünü” tanıtacağını yazdı. 

Takım daha sonra yükseltmeleri 1.8 ana ağına tanıtacak. Bu yükseltmelerin dört ila beş hafta içinde gerçekleşmesi bekleniyor. Popüler altcoin Solana’nın ağı, ağ doğrulayıcılarının ağı yine başlatmak için işbirliği yapmasını gerektiren Eylül ayındaki 18 saatlik kesintiden bu yana tekrar düşmese de, son iki ayda birkaç tıkanıklık problemiyle karşı karşıya kaldı. Bu ağ trafiği sıkışıklıkları, geçen hafta sonu piyasadaki düşüşte tasfiye edilen ve konumlarını yine teminatlandıramayan birçok kullanıcıyla birlikte kıymetli sonuçlara yol açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.