Bitcoin

Ünlü CEO Bu Altcoin’lere İşaret Etti: BTC ve ETH’yi Geçebilirler!

Kripto hedge foun analisti Su Zhu’ya nazaran Bitcoin ve Ethereum‘un hakimiyeti değişmez bir kanun değil. Kripto emektarı Su Zhu, BTC ve ETH her ikisinin de düzgün yatırımlar olduğunu söylüyor, fakat bu onların kriptoya hükmetmeye devam edeceklerini garanti etmiyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

BTC ve ETH hakimiyeti yazgı değil

Three Arrows Capital’in CEO’su, başka dijital varlıkların BTC ve ETH’yi geçme mümkünlüğünü neden gördüğünü açıklıyor. Yönetici diyor ki:

Bitcoin ve Ether muhtemelen kriptodaki en sağlam paralardır. Bir nevi en düzgün dağıtımlara sahipler ve en fazla merkeziyetsizliğe sahipler, lakin iş ağa yeni kullanıcılar eklemek kelam konusu olduğunda bu aslında düşündüğünüz kadar ağ tesirine sahip değil. Ether’in geçen yıl Bitcoin‘de kazanmasıyla tıpkı nedenlerle, öbür ağlar artık Ether’de kazanıyor.

Öteki katman 2 (L2) tahlillerine dikkat çeken CEO şöyle devam ediyor:

Yeni kullanıcılar öbür katman 2 tahlillerini (L2’ler) kullanacaklar yahut bunu kullanacaklar, lakin aslında Bitcoin 2017 yol haritasına hakikat çok fazla gidiyor ve bence bu Buradaki zorluk, kullanıcıların kesinlikle bunun için beklemeyeceğidir.

Layer 1 ağlarda oluşabilecek darboğaz sıkıntılarını çözmek hedefiyle geliştirilen Layer 2 projeleri her geçen gün daha da büyüyor. Çeşitli artıları ve eksileri bulunsa da genel olarak fonksiyonel olarak bu projeler artık daha büyük bir kitleye sahip. En pahalı olan Layer 2 kripto para projelerinden kimileri üstteki tabloda verilmiştir.

Zhu’ya nazaran Bitcoin ve Ethereum güzel paralar olsa da, Ethereum’un öbür zincirler üzerinde bir çeşit efendi olup olmadığı kesin değil. Zhu ETH ve BTC’nin tüm insanların onlara mahkum olduğunu düşünmeleri bir yanılgı ve mantıklı değil. Zhu: “Değiştirilemez değil bu. Ethereum’un bir ağ olarak aslında birden fazla insan için o kadar faydalı olduğunu düşünmüyorum çünkü… Ether’in desteklediğini söylemeye çalıştığı ademi merkeziyetçiliğe muhtaçlıkları yok” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.