Alt Coin

Ünlü CEO, Bu Metaverse Coin’i Seçti: Milyonluk Alım Yaptı!

Portion NFT pazar yeri CEO’su, “ilk dijital soylulaştırma” (gentrification) hızlanırken neden 1.2 milyon dolarlık bir metaverse yeri satın aldığını açıklıyor. CEO Jason Rosenstein, şirketinin tanınan metaverse coin Decentraland‘da 1,2 milyon dolarlık bir arsa satın aldığını söyledi. Sanal emlak, ağır yaya trafiğine sahip bir yola yakın olan tüm bir bölgeyi kapsamakta. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Seçilen metaverse coin

Bir NFT müzayede konutu ve pazar yeri olan Portion, geçen ay 1,2 milyon dolarlık bir sanal gayrimenkul satın aldı ve şirketin CEO’su metaversedeki mülk kıymetlerinin ve piyasa eğilimlerinin fizikî dünyadakileri yansıttığına inanıyor. Metaverse mülk mutabakatı 27 Ocak’ta tamamlandı ve şirket, Decentraland’daki “Portion District” için o sırada yaklaşık 1,2 milyon dolar bedelinde 425.000 MANA ödedi. Rosenstein “Bu dev adımı Decentraland’da mega bir plan için attık zira sanatkarlar bizden bir şeyler, NFT’leri yeni bir formda hayata geçirecek bir alan inşa etmemizi istediler” dedi.

Metaverse’in “süper deneysel” olduğunu söylese de, satın alma konusunda optimistliğini koruyor ve sanal diyara hamlesi tarihteki “ilk dijital soylulaştırma” olarak nitelendiriyor. Rosenstein, Portion’un Decentraland’daki 52 parsellik yerini bir yolun ve öteki markaların arazi satın aldığı büyük bir plazanın yanında olması nedeniyle seçtiğini açıkladı. “Ayrıca, Decentraland’ın merkezine mümkün olduğunca yakın olmak istiyorsunuz” dedi. Rosenstein, “Sizinle tıpkı şeyi yapan benzeri markaların olduğu bir alanda inşa edin ve bir yola mümkün olduğunca yaklaşmaya çalışın” tavsiyesinde bulunuyor.

Bu, Portion’un metaversedeki birinci hareketi değil. Daha evvel Decentraland Arts District’te fiyatsız arazi aldı. Ve geçen Temmuz, Decentraland’da geniş bir NFT sanat yapıtı yelpazesine sahip yedi katlı bir sanal müzeye giriş yaptı. Rosenstein artık, sanatkarların ve yaratıcıların bir ortaya gelip iş alışverişinde bulunabileceği bir yer olarak markanın varlığını daha da geliştirmek istiyor. Rosenstein şöyle diyor:

Sanal arazi, bir sonraki NFT dalgasının ineceği yerdir. Beşerler NFT çizimlerinin 3B modellerine sahip olmaya başlayacaklar, bu yüzden bu büyük sanal mülkü almak için bu kadar istekliydik. Metaverse’de arazi satın almak, 1800’de Manhattan‘da arazi satın almak üzeredir. Hiç kimse nitekim çok fazla şey bilmiyor. Yalnızca eğitimli bir varsayımda bulunmanız ve denemeniz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.