Alt Coin

Ünlü CEO Sert Konuştu: Bu Altcoin Piyasası Ponzi!

 Çin Oyun Portalı TapTap’in CEO’su Dash Huang, Play-to-Earn oyunlarının Ponzi şemalarından öteki bir şey olmadığına inanıyor. Kripto para sanayisindeki en yeni altcoin projesi trendi – GameFi – oyna-kazan modeli üzerinde çalışıyor. Oyun yoluyla yarar çok tesirli olabilir. Ancak herkes bunların hayranı değil. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Play-to-Earn altcoin projeleri için soru işareti

CEO Dash Huang mevcut Play-to-Earn oyunlarının esasen kumar oyunları ve Ponzi şemaları olduğuna inanıyor. Klâsik oyunlardan farklı olarak, belli blok zinciri takviyeli oyunların oyuncuları, belli misyonları tamamladıkları için finansal mükafatlar alırlar. GameFi’nin kökenleri 2017’ye kadar izlenebilse de, pandemi, işleri karıştırdı ve oyun tecrübesinin blok zinciri tabanlı para kazanma gelişimini teşvik etti. Başlangıç ​​aşamasında olmasına karşın, birkaç oyuncu oyun içi pasif gelir kazanmanın yanı sıra önemli gelir elde etmeyi başardı. Hakikaten, oyna-kazan olgusu, Axie Infinity üzere NFT tabanlı çevrimiçi görüntü oyunlarıyla başladı.

Fakat TapTap yöneticisine nazaran, blockchain kumar oyunları için uygundur ve oyna-kazan daha çok saf ferdi yatırımcılar için Ponzi Planlarına emsal. Öte yandan son vakitlerde Play to earn (P2E) coin fiyatları, Bitcoin ve birçok başka altcoin’lerin performansını geride bıraktı. Artık onlarcası ortasından performanslarıyla dikkat çeken birtakım play to earn projelerine bakıyoruz: Decentraland (MANA) Ethereum tabanlı bir sanal gerçeklik platformu. Son aylarda pahalanarak en çok kazandıran play to earn coin listesinde yer almayı başardı. UFO Gaming, büsbütün merkezi olmayan, galaksiler ortası bir toplumsal oyun token’idir. UFO yüksek performansıyla dikkatleri çekmeyi başardı. Oyuncuların çevrimiçi bir pazarda kripto para satmalarına imkan tanıyan, oyuncu takviyeli bir öteki çevrimiçi dünya ise Sandbox (SAND). WEMIX kripto paralar ve pazar yeri sağlayan dApp’lere mesken sahipliği yapıyor. Listeyi, MIST, REVO, XMG  diye uzatmak mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.