Bitcoin

Ünlü CEO Uyardı: Bu 2 Coin Dışındaki Altcoin’ler Çakılabilir!

Kripto türevleri borsası BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin (BTC) ve başkan altcoin Ethereum (ETH) dışındaki tüm kripto varlıklarının yıkıcı kayıplar görebileceğini söyleyerek yatırımcıları uyardı. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

“Lider kripto ve önder altcoin dışındaki kriptoları elden çıkaracağım”

Arthur Hayes, yeni bir makalede, BTC ve ETH önümüzdeki aylarda sırasıyla 30.000 doların ve 2.000 doların altına düşerse, şaşırtan kayıplar görebilecekleri için başka tüm kripto varlıklarını satmayı düşüneceğini söylüyor:

Bitcoin’in üç ile altı aylık bir vakit diliminde 30.000 doların altında ve Ether’in 2.000 doların altında süreç göreceğine inanırsam, tüm sh*tcoin’lerimi çöpe atacağım. Bunun nedeni, Bitcoin ve Eter’in en yüksek kaliteli kripto paralar olması ve şimdi kanıtlanmamış tüm rakiplerinden daha az düşüş yaşamaları.

Ünlü CEO’ya nazaran, Bitcoin yahut başkan altcoin Ethereum Blockchain’ini kullanan rastgele bir özel proje de 9.8 m/s’den daha yüksek bir yerçekimi yaşayacak. Arthur Hayes, bu cins altcoin projelerinin, gerçek bir kripto çöküşünde %75’ten %90’a düşebileceğini belirtiyor. Arthur Hayes ayrıyeten, BTC ve ETH evvelki boğa piyasasının yüksek düzeylerinin altında düzeltme yaparsa, en büyük iki kripto varlığının bedelini sorgulamaya başlayacağını söylüyor:

Bitcoin 20.000 dolar yahut altında süreç görürse yahut Ethereum 1.400 dolar yahut altında süreç görürse, bu kriptoların güç açısından pahalarını koruyabileceklerinden şüphelenmeye başlayacağım. Bu iki düzey, 2017 boğa piyasası sırasında evvelki tüm vakitlerin en yüksek seviyeleriydi. Fakat bu prestiji para fiyatı. Şayet petrol tekrar negatife dönerse, o vakit benchmark kriptoların daha az prestiji para kazandırması kimin umurunda?

BTC, yazı yazılırken 42.086 dolardan süreç görürken, 30 günlük tepesi olan 50.830 dolardan %20,98 uzakta bulunuyor. ETH ise 30 günün en yüksek düzeyi olan 4.179 dolardan %35 düşüşle 3.170 dolardan süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.