Bitcoin

Ünlü CEO Uyardı: Çöküşte Yalnızca Altın ve Bu Coin Sizi Koruyacak!

2022 yılına girmemize epey az bir vakit kaldı. Dünya çapında ekonomik belirsizliğin getirdiği telaşa karşılık olarak yatırımcılar, bir inançlı liman arayışı içerisinde. Uzman bir isim, bu kaygılara karşı altın ve Bitcoin’in insanları koruyabileceğini düşündüğünü söyledi. Kriptokoin.com olarak Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky’nin yorumlarına göz atıyoruz…

Alex Mashinsky: Sırf altın ve Bitcoin koruyacak….

Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky, 2022’nin, en son Covid’in Omicron varyantına yönelik artan kaygılarının yanı sıra artan enflasyon ve Federal Rezerv’in mali siyasetini sıkılaştırmasına yönelik iddialar nedeniyle artan volatilite yılı olacağını söyledi. Yalnızca altın ve Bitcoin olacaklara karşı müdafaa sağlayacak diyen Mashinsky’e nazaran kilit nokta, hangi ekonomik senaryonun en mümkün olduğuna bakmak ve buna nazaran hareket etmektir. Yazım sırasında Bitcoin (BTC) 49.229 dolardan süreç görürken altının ons fiyatı 1.790 dolar civarında. Uzman isim, aşağıdaki sözleri kullanıyor:

Enflasyon denetimden çıktığı için çok fazla volatilite varsa [ve çift hanelere girerse] o vakit altın ve Bitcoin inançlı varlıklar haline gelecektir. Lakin tek haneli enflasyon varsa ve Fed bununla savaşıyorsa, o vakit tüm varlıklar nitekim bedel kaybedecek zira herkes ziyan görecek. Şayet tam karşıtı yaşanırsa… Fed, enflasyonun bir sorun olmadığına karar verirse ve bu durumda daha uzun mühlet dayanabilirse, o vakit tüm varlık fiyatları yükselecek. Münasebetiyle burada birkaç senaryomuz var ve her ay her ne olduğunu çok dikkatli bir formda izlemeli ve buna nazaran kararlar almalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.