Bitcoin

Ünlü CEO’dan Musk’a Yanıt: DOGE Değil, Bu Altcoin’ler En İyisi!

Tesla CEO’su Elon Musk, Time Magazine ile yaptığı röportajda DOGE ve BTC tartışmasında göğüs coin’lerin tarafında yer aldı. Bu tartışmalar daha son Musk’un Web3 göndermeli tweet’lerinde devam etti ve Jack Dorsey’de Dogecoin kurucusu Billy Markus’la ağır bir münakaşaya girdi. Gelin, CoinPayments CEO’su Jason Butcher Musk’a verdiği son yanıta göz atalım.

Jason Butcher, kripto paraların takas özelliğinden bahsediyor

CoinPayments CEO’su Jason Butcher, ödemelerin geleceğinin sanal olacağını ve süreçlerin neredeyse sırf dijital fiat para üniteleriyle yahut kripto para üniteleriyle gerçekleştirileceğini söylüyor: Butcher, bu durumda, kripto para ünitelerinin iki akran ortasındaki bir süreci kaydetmesi ve bir takas biçimi olarak davranması gerektiğini düşünüyor.

Kriptokoin.com olarak hazırladığımız Elon Musk ve Web3 tartışmalarına buradan (bölüm-1, bölüm-2) göz atabilirsiniz.

Elon Musk’a DOGE karşılığı

Burtcher’ın üstteki açıklamalarının yanında, Tesla CEO’su Elon Musk üzere krirpto fenomenleri, Dogecoin’in Bitcoin’den daha üstün bir ödeme biçimi olabileceğini belirttiler. Musk, Time Magazine ile yaptığı röportajda DOGE ve BTC hakkında şunlara yer verdi:

Bir latife olarak oluşturulmuş olsa da, Dogecoin süreçler için daha uygun. DOGE, Bitcoin’den çok daha yüksek potansiyele sahip.

CoinPayments CEO’su Jason Burtcher’da Musk’ın yorumlarına, Dogecoin’in potansiyel bir ödeme hali olarak özellikleri bakımından eşsiz olmadığını söyleyerek karşılık verdi:

Dogecoin, yüzlerce gibisi üzere kriptonun temsil ettiği bir fırsatı temsil ediyor. Dışarıdaki öbür platformlar, Solana, USDT ve hatta USDC yahut orada bulunan öteki birçok kripto para, süreçlerde kullanmak için aslında çok daha uygun. Zorluk, topluluk nedir? Dünya çapında Bitcoin sahibi beş milyon insanınız varsa, harcayacak Bitcoin’i olan beş milyonluk bir topluluğunuz var ve Dogecoin’e sahip sadece 10.000 kişiniz varsa, topluluk kimdir?

Son olarak Butcher, “stablecoin olan yahut stabilcoin üzere özelliklere sahip olan paralar en iyisidir”, diye ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.