Bitcoin

Ünlü CEO’dan Rekor Altın ve BTC Kestirimi: Bu Düzeyler Geliyor!

Merkezi finans platformu Celsius Network’ün CEO’su Alex Mashinsky, başkan kripto para ünitesinin ve altın fiyatının gelecek yıl yükselebileceğini söylüyor. Ünlü CEO’nun Bitcoin ve altın fiyatlarına ait beklentilerini ve iddialarını Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Altın ve Bitcoin’de birinci evvel darbe, sonra yükseliş

Alex Mashinsky verdiği bir röportajda, ABD’deki maliye ve para siyasetlerinin 2022’de para arzı arttıkça ve prestiji para ünitesinin paha kaybı ağırlaştıkça Bitcoin (BTC) ve altın fiyatını artıracağını söylüyor:

Onlar (ABD Hazine Bakanlığı ve Federal Rezerv Bankası) reflasyona devam edecekler ve bu nedenle er ya da geç, hem Bitcoin hem de altın aslında çok daha fazla kıymet kazanacak. Zira temel olarak beşerler, vergilendirildiklerini ve sonra bedel kaybettiklerini anlayacaklar, bilirsiniz.

Celsius Network CEO’suna nazaran, Bitcoin 2022’de altı haneli bir fiyata ulaşabilir:

Yani Bitcoin, gelecek yıl 140.000 ila 160.000 dolar ortasında bir bedele yükselmesini bekliyorum. Beşerler, bunların ana gemiyle, yani dolarla irtibatlı olmayan gerçek iki varlık olduğunu anladığında, altının 2.000 doların çok üzerine çıkmasını ve bu düzeylerin üzerinde kalmasını bekliyorum.

Alex Mashinsky, Bitcoin ve altının, Federal Rezerv Bankası’nın enflasyonla çaba ve varlık alımlarını azaltma gayretleri nedeniyle toparlanmadan evvel düşebileceğini belirtiyor:

Enflasyonun yükselmeye devam ettiğini görüyorsak, Fed’in hakikaten de enflasyonla boynuzları kilitlediğini, onu Pandora’nın kutusuna geri koymaya çalıştığını görüyoruz. Sanırım Bitcoin ve altın dahil varlık sınıflarının sahiden bir birinci darbe aldığını göreceğiz. Ve sonra toparlanıp daha yükseğe çıkabilirler. Lakin bence tapering ve faiz oranları yükselirse her şey birinci evvel darbe alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.