Bitcoin

Ünlü Ekonomist: Bitcoin Fiyatı, Bu Tarihte Patlayacak!

Ekonomist ve kripto traderı Alex Kruger, 105.800 Twitter takipçisine, kripto para ünitelerinin gelecek yılın çabucak başında tekrar canlanacağını varsayım ettiğini söylüyor. Bitcoin fiyatı için kıymetlendirme yapan ünlü ekonomist, BTC’nin son dört yılda %7 ile %36 ortasında arttığı bir ‘yılın birinci haftası etkisi’ yaşadığını belirtiyor.

Ekonomistin Bitcoin fiyatı için öngörüsü ne?

Ekonomist Alex Kruger, ‘yılın birinci haftası etkisi’ için şu bilgileri paylaşıyor ve özlü kelamını ekliyor:

Bitcoin fiyatı, birinci haftalarda artıyor: 2021 +%36; 2020 +%13; 2019 +%7; 2018 +%18. Noel Baba’yı ayılar öldürdü, lakin Bilge Adamları duydun mu?

Ekonomiste nazaran, kripto para üniteleri, ABD para siyasetini belirlemek için bir Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı öncesinde hassaslık düşüşe geçmeden önce Ocak ayı başlarında yükselecek:

Hala, fon girişlerinin yönlendirdiği Ocak ayı başlarında güçlü bir kripto ‘yukarı’ piyasası bekliyoruz. Akabinde, bir sonraki şişirme baskısı çok sıcak gelirse (12 Ocak 2022) bir sonraki FOMC’den (26 Ocak 2022) evvel risk alın.

Gelecek yıl görünümü hakkında görüşlerini paylaşan Alex Kruger, daha geniş kripto varlık kesiminin 2022’de en az %30 ve %50’ye kadar yükselebileceğini söylüyor:

+%30 yahut +%50. Hem boğalar hem de ayılar hayal kırıklığına uğrayacak.

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere Federal Rezerv, enflasyondaki artışın akabinde Aralık ayı ortasında 2022’de en az üç faiz artırımı olacağının sinyalini verdi. Yaklaşık bir hafta evvel Alex Kruger, daha yüksek faiz oranlarının trader’ları holder’lara tercih edeceğini söyledi:

Yürüyüş ≠ ayı piyasası. Yürüyüş = karşı rüzgar (ceteris paribus daha sığ eğim), artan oynaklık. Bu, daha yüksek nakit bakiyeleri taşımayı ve daha agresif kar elde etmeyi, yani holder’ların piyasasından daha çok trader’ların piyasasını gösterir. Kıyamet görünümü için değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.