Alt Coin

Ünlü Ekonomist: Çöküşte Bu 2 Altcoin’e Odaklanın! Ocak’ta…

Ünlü ekonomist ve kripto trader’i Alex Kruger, kripto yatırımcılarını, piyasa düşüş eğilimindeyken Ethereum (ETH) rakipleri üzere makul altcoin projelerine odaklanmaya çağırıyor. Bu yazıda, Kruger’in aktüel tahlillerine ve Ocak ayı beklentilerine göz atalım.

Alex Kruger, altcoin tahlillerini ayrıntılandırıyor

Kriptokoin.com olarak tahlillerini paylaştığımız Alex Kruger, 107.500 Twitter takipçisine Cosmos (ATOM) ve Fantom (FTM) üzere Ethereum rakiplerinin Ocak ayında dikkat çekebilecek altcoin projelerinden kimileri olduğunu söylüyor. Fantom, bir yıllık süreçte %13.000’den fazla kıymetlenen, ölçeklenebilir, akıllı mukavele özellikli bir Blockchain’dir. Cosmos, merkezi olmayan bir halde bağlantı kurabilen paralel Blockchain’lerden oluşan bir ekosistemdir. Ekonomist ayrıyeten, Ocak ayı hissiyatının yaklaşmakta olan istihdam ve enflasyon istatistiklerine bağlı olacağını söylüyor:

ATOM ve FTM üzere birkaç altcoin projesine odaklanın. Ocak ayı için performansları datalara bağlı olacak. Cuma günü güçlü maaş bordroları ve Çarşamba günü beklenenden yüksek enflasyon görürsek, piyasalar paniğe kapılabilir.

  • Kruger, “Ocak ayı için yükseliş” beklememesine karşın, fonlama oranı “daha az negatif olduğunda” piyasayı “tekrar ziyaret edeceğini” ekliyor.

Fonlama oranı, spot fiyatların kalıcı vadeli süreç mukavelesi fiyatına mümkün olduğunca yakın olmasını sağlamak için kripto yatırımcılarının birbirleri ortasında yaptıkları periyodik bir ödemedir. Sıfırın üzerinde bir fonlama oranı yükseliş eğilimini gösterirken, sıfırın altında bir fonlama oranı düşüş eğilimini gösterir. Ekonomist ayrıyeten kripto piyasalarında tam bir ayrışmanın mümkün olmadığını söylüyor. Ayrışmalar, Bitcoin (BTC) ve başka alakalı kripto paraların getirileri beklentilerle uyumlu hareket etmeyi bıraktığında meydana gelir. Lakin, Kruger tam bir ayrışmanın mümkün olmadığını düşünüyor:

Sadece BTC yatay ilerlediğinde yahut bazen sert bir düşüşteki satın almalarda süreksiz olarak ayrılmayı görülür. Kripto paralar ortası korelasyonlar çok yüksektir ve uzun mühlet bu türlü kalacaktır. Tam ayrıştırma fikri, zenginlerin boş vakitlerinde eğlendirmekten hoşlandıkları bir seraptır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.