Alt Coin

Ünlü Ekonomist: Patlayacak Sıradaki Altcoin’ler Bunlar!

Real Vision CEO’su ekonomist Raoul Pal, altcoin pazarının hangi kesiminin bir sonraki ana akıma sızacağını belirlediğini söylüyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Raoul Pal’e nazaran bu altcoin projeleri ivme kazanacak

Yeni bir röportajda Pal, toplumsal tokenların, yani Blockchain tabanlı topluluklar için oluşturulan kripto paraların yakında kendilerini spor ve müzik üzere birçok tanınan sanayiye entegre olmuş halde bulacağını söylüyor. Pal, aşağıdaki sözleri kullanıyor:

Toplumsal tokenlar, karmaşık uyarlanabilir toplumları, yani büyük toplulukları organize etmenin bir yoludur. Bu tokenlar yeterli bir topluluk üyesi olarak ve topluluk için paha yaratarak ağ büyümesini yönlendirmek için bir ödül sistemi ve teşvik yaratırlar. Bir toplumsal tokenın davranışsal iktisadı harikulâde derecede güçlüdür ve bunu spor, müzik, hayır kurumları üzere bölümler ortasında geniş ölçekte göreceğiz; bunun gerçekleştiğini göreceğimiz çok farklı kullanım durumları [var]”

Pal’e nazaran, BTC ve ETH dahil olmak üzere birçok kripto varlığı, bunların üzerine inşa edilmiş büyüyen ekonomilere sahip olabileceğinden, hangi coin’lerin “sosyal token” olarak kabul edildiği her vakit o kadar net olmayabilir. “Bored Ape Yacht Club, bu temelde Bored Ape Yacht Club sahipleri için toplumsal bir token. BTC, esasen Bitcoin’e inanan beşerler için toplumsal bir tokendır. Beşerler bunu söylemekten hoşlanmazlar, lakin bu şeyler nitekim budur,” sözlerini kullandı.

Pal’e nazaran ayrıyeten toplumsal token üzerine bir iktisat inşa edilebilir ve birleştirilebilirler. Topluluğunuz canlı ve büyüyorsa, toplumsal tokenların kıymeti artabilir.  Sonuç olarak, makro ekonomist, toplumsal tokenların birebir vakitte büyük isim şirketlerinin ayırt edici bir marka yaratması için bir yol olarak hizmet ettiğini söylüyor. Buna RLY, PTM, STANZ, ARKA, BLAP, KSK üzere tokenlar örnek verilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.