Bitcoin

Ünlü İsim: Bitcoin Değil, Bu Altcoin Yatırımlık!

Tanınan DEX ve yüksek süratli DeFi platformu Serum’a katkıda bulunan “JHL” lakaplı geliştirici, Bitcoin (BTC)’in piyasa pahası açısından en büyük kripto para ünitesi olmasına karşın, yarar kelam konusu olduğunda hiçbir formda fonksiyonel bir istikameti olmadığını söyledi. Kendisine nazaran Solana yatırım için daha uygun bir seçenek. İşte ayrıntılar…

JHL: Bitcoin her vakit süreç yapılacak en süratli coin’lerden biri olacak

Serum’a katılmadan evvel JHL, Google’da makine tahsili mühendisi ve akabinde Alameda Research’te trader olarak çalıştı. DCentral Miami konferansında konuşan JHL, Bitcoin’in teknolojik eksikliklerinin, kimi kripto eleştirmenlerinin argüman edebileceği üzere, gerçek bir bedel olmadığı manasına gelmediğini söyledi:

Bence Bitcoin’den evvel misal bir pozisyonda olabilecek şeyler var, kimileri altın diyor ve bu şeyler şu anda çok kıymetli, bu yüzden bu Bitcoin fiyatının kesinlikle sıfır olması gerektiği manasına gelmiyor. Bitcoin ile ilgili farklı bir şey şu ki… hangi Blockchain kazanırsa kazansın, Bitcoin her vakit süreç yapılacak en süratli tokenlardan ve en ucuzlardan biri olacaktır.

JHL ayrıyeten, Solana’nın (SOL) üstün süreç özellikleri sunan bir Blockchain olduğunu belirtti:

Solana birinci katman bir Blockchain’dir. Hayli ölçeklenebilir, ucuz, süreç yapması süratli ve uyguladığı bir sürü farklı ölçeklenebilirlik özelliğine sahip. Solana’daki süreçler paralel olarak gerçekleşebilir. Bu beni çok heyecanlandıran temel özelliklerden biri. Öteki bir şey ise, gerçek dünyadaki donanım ölçeklendirmesiyle ölçeklenmesi.

Uzmana nazaran Solana Ethereum ile karşılaştırıldığında, ETH rakibinin çeşitli maliyet avantajları bulunuyor:

Solana çok daha ucuz ve çok daha süratli. Pek çok insanın söylediği bir şey, Ethereum’un çok daha merkezi olmayan olduğu. Bence şu anda bu yanlışsız ve Solana çok fazla düzgünleştirme yapıyor… uzak gelecekte Solana’nın daha merkezsiz olabileceğini düşünün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.