Bitcoin

Ünlü Milyarder “38 Bin Dolar Geliyor” Dedi ve Bitcoin Çöktü!

Bitcoin fiyatı altı ayın en düşük düzeyine geriledi. Bitcoin fiyatı, Cuma günü Bitstamp borsasında 38.200 dolara kadar düştü ve Ağustos ayının başından bu yana en düşük düzeyine ulaştı. Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları sizler için derledik, birlikte mevzuyu inceleyelim…

Bitcoin fiyatı altı ayın en düşük düzeyine geriledi: 38.200 dolar!

Başkan kripto para artık 38.800 dolardan el değiştiriyor ve süratli bir geri dönüş yapmak için gayret ediyor. Perşembe günü, en âlâ kripto para ünitesi 43.500 dolara çıkmayı başardı. Daha sonra bu artış, Bitcoin’in bedelinin %12’sini kaybettiği bir ayı tuzağına dönüştü. Analitik firması Coinglass tarafından sağlanan datalara nazaran, son dört saat içinde 372.65 milyon dolar kıymetinde kripto para tasfiye edildi. Long konumlar, silme sürecinin %90’ından fazlasını oluşturuyor.

Birden fazla altcoin, Avalanche (AVAX) ve Binance Coin (BNB) çift haneli kayıplar verirken Bitcoin’den daha da sert bir darbe aldı.  Son 24 saat içinde toplam 183.239 yatırımcı tasfiye edildi ve bir BitMEX kullanıcısı tek bir ticarette 9.91 milyon dolar bedelinde Bitcoin kaybetti. Kimi ateşli Bitcoin eleştirmenleri, devam eden kripto para çöküşünün ortasında piyasayı eleştiriyor. “Black Swan” muharriri Nassim Taleb, yakın tarihli bir tweet’te Bitcoin yatırımcılarını mahvolmuş kumarbazlara benzetti.

Mike Novogratz, son BTC çöküşünü evvelden haber verdi!

Kripto para milyarderi Mike Novogratz, en büyük kripto para ünitesinin, büyük bir takviye düzeyi olduğuna inanılan 38.000 dolarda tabana vuracağını yanlışsız kestirim etti. Son vakitlerde milyarder, artan tahvil getirileri nedeniyle kripto para üniteleri ve teknoloji paylarının baskı altında kalacağını söyledi ve bu öngörüsü gerçekleşti. Federal Rezerv’in nakdî sıkılaştırmaya süratli geçişi, kripto para üniteleri ve pay senetleri için riskten uzak bir ortam oluşturdu. Merkez bankasının bu yıl birçok defa faiz oranlarını artırması bekleniyor. Reuters anketine göre, bu yıl üç faiz artışının gerçekleşmesi bekleniyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.