Alt Coin

Ünlü Milyarder Aldı: Bu Altcoin, Büyük Yatırımcıları Çekiyor!

The Wall Street Journal tarafından hazırlanan bir rapora nazaran, sera gazı emisyonları için milyonlarca kredi artık yeni bir altcoin projesine bağlandı ve süratle büyüyen DeFi projelerini ve milyarder Mark Cuban üzere yatırımcıları kendine çekiyor. Kriptokoin.com olarak raporun öne çıkan kısımlarını ve Cuban’ın açıklamalarını aktarıyoruz.

Altcoin projesi, DeFi girişimcileri ve Mark Cuban üzere büyük yatırımcıları kendine çekiyor

Destekçiler, altcoin projesinin yenilenebilir güç çiftlikleri kurmak üzere projelerden kaynaklanan karbon kredilerine daha fazla şeffaflık getirebileceğini söylüyor. Birçok şirket, emisyonlarını telafi etmek için bunları satın alıyor. Lakin projeler üçüncü taraf sertifikası alırken, krediler düzenlemeye tabi olmayan piyasalarda süreç görüyor. Rapor, piyasa iştirakçileri ortasında, karbon kredisine sahip kullanıcıların Ekim ayında piyasa sürülen BCT isimli token’lere bağlamasını sağlayan bir DeFi projesi olan Toucan’ın altını çizdi. BCT, Base Carbon Tonne manasına gelir ve token’ler, kripto para ünitesi borsalarında süreç görebilir. Rapor, 17 milyondan fazla karbon kredisinin BCT token’lerine bağlı olduğunu söylüyor.

Mark Cuban, Klima yatırımcısı olduğunu paylaştı

Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, Klima yatırımcısı olduğunu söyledi, fakat kaç tane yahut kâr edip etmediğini paylaşmadı. Cuban, WSJ’ye verdiği demeçte, “Anonimlik optimal olmasa da ve bu biraz öğrenme tecrübesi olsa da, işe yararsa çevresel tesir kıymetli olabilir” dedi. WSJ’nin Pazartesi günü yayınlanan raporuna nazaran, krediler neredeyse yeni oluşturulan token’lere bağlandı ve birtakım piyasa iştirakçileri, teknolojinin iklime yardımcı olmayı amaçlayan projeler için teşvikler oluşturduğunu söylüyor. Bitcoin madenciliğinde kullanılan muazzam ölçüde güç, kripto para üniteleri üzerinde çevresel olarak zayıf bir prestije neden oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.