Alt Coin

Ünlü Milyarder Bitcoin’i Değil, Bu Göğüs Coin’i Tutuyor!

Milyarder Mark Cuban, tanınan göğüs coin Dogecoin’den (DOGE) bahsederek Twitter’da Pennsylvania merkezli teşebbüsçü ve podcast yayıncısı Preston Pysh’e bir defa daha baş tuttu. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Mark Cuban, en büyük göğüs coin Dogecoin’i savunmaya devam ediyor

Mark Cuban, Twitter’da denetim dışı kripto para ünitesi spam’i yaptığı öne sürülerek şikayet edildikten sonra, yepyeni göğüs coin olan Dogecoin’i “pump’ladığı” savıyla Pysh tarafından tenkitle karşı karşıya kaldı. Buna karşılık, Dallas Mavericks sahibi, Dogecoin’in harcama için yeterli olduğu hakkındaki yorumlarını savundu. Cuban, göğüs coin’in enflasyonist dinamiklerinin aslında onu daha âlâ bir para ünitesi haline getirebileceğine inanıyor. Bu, Tesla CEO’su Elon Musk’ın da savunduğu bir unsur.

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, “klavye savaşçılarının” insanların kelamlarını yanlış yorumlamasının can sıkıcı olduğunu sav ederek Cuban’ı savundu.  DOGE, 8 Mayıs 2021’de gördüğü tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 0.73 dolardan yüzde 80 oranında daha az bir düzeyden süreç görüyor. Yazım sırasında 0.14 dolar civarında. Lakin Cuban, Dogecoin’in geçtiğimiz yıl Bitcoin’den çok daha uygun performans gösterdiğine dikkat çekiyor.

Cuban ve Pysh, Ekim ayında Twitter Spaces’ta hararetli bir canlı görüşme sırasında karşı karşıya geldi. “Shark Tank” yıldızı, Bitcoin maksimalistlerinden gelen reaksiyonlara karşın Dogecoin hakkında konuşmaya devam edeceğini söyledi. Cuban, göğüs coin topluluğunun bir modülü olmanın “eğlenceli” olduğunu söyledi. Cuban, geçen yılki kripto para seyahati sırasında Bitcoin’e ısınmış olsa da, kripto para ünitesini hala enflasyona karşı bir muhafaza olarak görmediğini söz etti. En son tweet’inde Bitcoin’in “asla” bir hedge varlığı olmayacağını söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.