Alt Coin

Ünlü Milyarder: Bu Altcoin’ler Devlere Meydan Okuyacak!

Milyarder yatırımcı Chamath Palihapitiya, klasik ödeme sisteminin eski muhafızları olan Visa ve Mastercard’ın, Blockchain, Web3 ve DeFi odaklı altcoin projeleri tarafından tahttan indirileceğini düşünüyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Milyarder isim, Bitcoin ve altcoin alanına dikkat çekti

Teşebbüs sermayesi şirketi Social Capital’in CEO’su Chamath Palihapitiya, Web 3.0 öncüleri karşısında sanayi devleri Visa ve Mastercard’a karşı bahse girmeyi planladığını söylüyor. Usta isme nazaran 2022’de en çok kaybı yaşayacağını düşündüğü şirketler ortasında Mastercard, Visa ve klâsik ödeme yolları etrafındaki tüm ekosistem bulunuyor. Buna karşılık Web3 alanını işaret ediyor. Bunlardan, “Ödeme altyapısını büsbütün merkezi olmayan bir formda tekrar inşa eden uygun düşünülmüş Web3 kripto projeleri” olarak bahsediyor.

Palihapitiya, çevrimiçi alışveriş devi Amazon’un Birleşik Krallık’ta Visa kredi kartı süreçlerini kabul etmeyi bırakma kararını bir kıymetli olay olarak aktarıyor. Palihapitiya, gelişmekte olan dünyadaki ulusların önümüzdeki on yılda gelişen teknolojileri benimsemesini beklediğini söylüyor. Palihapitiya, kredi kartı sisteminin “şimdi al, sonra öde” modelini tartışarak konuşmasını sonlandırıyor:

Artık al, sonra öde, bir oran arbitrajıdır… Tüketicileri, ‘Zaten sahip olduğum yahut düzgün olduğum parayla ilgili bir süreci kolaylaştırmak için bu üç kredi kartı şirketine bu tefeci oranları ödememe gerek yok’ biçiminde alıştırmaya başlar. Büyük fikir bu ve bunu yeterli bir projede yahut âlâ bir dizi projede Web3’e çevirdiğinizde, bu şirketlere gereksiniminiz olmayacak. Bence trilyonlarca dolarlık piyasa kıymetinin içini boşaltacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.