Bitcoin

Ünlü Milyarder Korkuttu: Bitcoin Fiyatı Bu Düzeylere Düşebilir!

Yakın tarihli bir röportajda Bitcoin fiyatı konusunda görüşlerini açıklayan Galaxy Digital işvereni Mike Novogratz, Bitcoin’in 38.000 dolar düzeyinde dayanak bulacağını kestirim ediyor. Buna ilaveten kripto para ünitesi analisti Alex Kruger, ‘Korku ve Açgözlülük’ metriğinin ‘aşırı korku’yu gösterdiğini belirtiyor.

Çok dehşet ortamında Bitcoin fiyatı ne olur?

Kripto işvereni, bunun kripto piyasası 2021’de yıldız kazanımları kaydettikten sonra yalnızca sağlıklı bir geri çekilme olduğuna inanıyor. Milyarder, net pahasına kıymetli bir darbe almasına karşın, güçlü kurumsal talep nedeniyle orta vadede başkan kripto paranın performansı konusunda endişelenmediğini söylüyor:

Kenarda muazzam ölçüde kurumsal talep görüyoruz.

Ayrıyeten Galaxy Digital CEO’su önümüzdeki haftalarda daha fazla oynaklık görmeyi bekliyor. Bundan evvel Mike Novogratz, borsadaki zayıflık nedeniyle yakın vadede Bitcoin’in düşüş eğiliminde olduğunu söyledi, lakin birebir vakitte başkan kripto paranın 40.000 dolar düzeyinin altına düşmesinin olası olmadığını da argüman etti.

Perşembe günü, Federal Rezerv beklenmedik bir halde şahin bir ton aldığında Bitcoin fiyatı ve pay senetleri yavaşladı. Denetim dışı enflasyonla çaba etmek için, bu yıl birden fazla ABD faiz artırımı masada bulunuyor. Ayrıyeten, büyük bir Bitcoin madencilik merkezi olan Kazakistan’daki protestolar, Bitcoin ağının hash oranında büyük bir düşüşe yol açan düşüş anlatısını da güçlendirdi.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Fundstrat’tan Mark Newton kısa müddet evvel Bitcoin’in 45.600 dolarlık takviye düzeyinin altına düştükten sonra Eylül 2021’deki taban düzeylerini test edebileceğini iddia etmişti. Bu ortada, Bitcoin yatırımcı hassaslığı son vakitlerde gibisi görülmemiş düşüş düzeylerine ulaştı. Analist Alex Kruger, her gün güncellenen tanınan kripto ‘Korku ve Açgözlülük’ göstergesinin, artık dört farklı vakit diliminde ‘aşırı korku’ olarak yanıp söndüğünü belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.