Alt Coin

Ünlü Milyarder, Yatırım Yaptığı NFT’leri ve Altcoin’leri Paylaştı!

Yakın tarihli bir röportaja nazaran, milyarder Mark Cuban klasik olmayan işletmelere yatırım yapmaya başladı. Cuban, yaptığı NFT ve kripto para yatırımlarını paylaştı. Cuban, parasının yüzde 80’ini kriptolara yatırdığını açıkladı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

İşte Mark Cuban’ın NFT ve kripto paraları!

ABC realite gösterisi Shark Tank ile ünlenen, yakın vakitte kripto şirketi Voyager ile ortak olan bir NBA kadrosu olan Dallas Mavericks’in sahibi olan Mark Cuban, öncelikle merkeziyetsiz otonom örgütlere (DAO) olan ilgisinin arttığını söyledi. DAO’lar, bir yönetişim tokenı sahiplerinin yönettiği bir ağdır.  Cuban ayrıyeten bankaları merkeziyetsiz finanstan korkmaları konusunda uyardı. Akıllı kontratlar, DAO’lar ve DeFi konusunda optimist.

Ayrıyeten, kripto teminatlı krediler yoluyla yüksek getiri sunan Seashell isimli bir fintech şirketine yatırım yaptı. Cuban; kripto paralarının Bitcoin, Ethereum ve altcoin’lerde sırasıyla yüzde 60, 30 ve 10 olarak bölündüğünü söylüyor. Cuban’a ilişkin olduğu argüman edilen bir cüzdana bakıldığında, Cuban’ın altcoin’leri ortasında Ocean Protocol (OCEAN), Rarible (RARI), Olympus DAO’nun yönetişim tokenı OHM (gOHM) ve Audius (AUDIO) yer alıyor.

Bir tokenın yararının yatırımdan evvel belirlenmesi gerektiğini, zira yararın, bedel yaratımını körüklediğini tavsiye ediyor. Cuban, kripto para ünitesinin anlaşılmasının güç olduğunu ve bunun bir zahmet olduğunu söyleyerek kriptonun şu anda herkes için olmayabileceğini kabul etti. Lakin bundan on yıl sonra, başarılı olanların olacağını, bunun da kendi iktisadını yaratacağını düşünüyor. Cuban, bir Cryptopunk ve en az bir Bored Ape dahil olmak üzere birçok NFT’ye sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.