Bitcoin

Ünlü Milyoner, Bu Altcoin’lere Dikkat Çekti: Yatırımı Artıracağım!

Ünlü milyoner Kevin O’Leary nazaran, stablecoin’lerle ilgili daha net düzenlemeler, kriptoyu daha uygun bir yatırım seçeneği haline getirebilir. Shark Tank yıldız, kurumsal yatırımcıların hiçbir vakit portföylerinin %30’unu Bitcoin yahut altcoin projelerine ayırmayacağını söylüyor. Gelin, Kriptokoin.com olarak derlediğimiz Kevin O’Leary’nin açıklamalarına göz atalım.

Kevin O’Leary, neden boğa beklediğini paylaşıyor

Shark Tank’tan ünlü Kevin O’Leary, birebir vakitte “Mr. Wonderful”, stablecoin’ler hakkında daha net düzenlemeler olur olmaz kripto tahsislerini %20’ye kadar artırmaya hazır olacağını söyledi. Eski bir Bitcoin (BTC) kuşkucusu olan O’Leary, şu anda yatırım portföyünün %10’undan fazlasını oluşturan kripto para ünitesinin güçlü bir savunucusu. O’Leary, bilhassa yükselen enflasyon düzeylerine karşı tesirli bir korunma olarak gördüğü dolara sabitlenmiş stablecoin’lere odaklanıyor. Ayrıyeten, stablecoin’leri stake ederek, %6’ya varan getiri sağlanabileceğini belirtiyor. O’Leary, bu hususa dair yakın tarihli röportajında şunları söyledi:

​Enflasyon %6 olduğunda, bundan 12 ay sonraki satın alma gücünüz %6 daha azdır. Ve bu çok fazla. Bu sorunu stablecoin ile çözmenin büyük bir savunucusuyum.

Açık bir düzenleyici çerçeve, O’Leary’nin büyük nakit durumlarını stablecoin’lere dönüştürmesine müsaade verecektir. Lakin şu anda düzenleyici kısıtlamalar nedeniyle stablecoin’lere %5’in üzerinde yatırım yapamıyor. Bu bahiste, O’Leary, “kendi ahenk departmanımla birlikte, stablecoin’lere pay senedinden farklı olmayan bir öz sermaye olarak görüyorlar” dedi. O’Leary’ye nazaran, stablecoin’ler konusundaki heyecanı, “arka planda sessizce üzerinde çalışan” ve düzenleyicilerin harekete geçmesini bekleyen birçok kurumsal yatırımcı tarafından paylaşılıyor.

Milyarder, bu altcoin projelerine dikkat çekti

Stablecoin’lere ek olarak, O’Leary tıpkı vakitte Bitcoin, Ethereum (ETH) ve öbür kripto para ünitelerine de yatırım yapıyor. Bununla birlikte, dalgalı piyasa nedeniyle, bu kripto para ünitelerinin kurumsal bir yatırımcı portföyünün büyük bir kısmını oluşturmasının beklenen olmadığını tez ediyor:

Kurumsal yahut hâkim bir misyonda Bitcoin’de %20, %30’a ulaşamayacaksınız. Stablecoin’ler bu potansiyele sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.