Alt Coin

Ünlü Platform, Bu DeFi Altcoin’ini Seçti: İşte Kıymetli Duyuru!

Gerçek dünya varlıklarının DeFi protokollerine bağlanmasını sağlayan bir platform olan Centrifuge (CFG), RWA Pazarını başlatmak için DeFi altcoin projesi Aave ile işbirliği yaptığını duyurdu. Gelin, Kriptokoin.com derlediğimiz iştirakin detaylarına göz atalım.

Aave ve CFG “Real World Assets” Pazarını başlattı

Altcoin projesi Centrifuge, Aave’deki RWA Pazarı’nın resmen başlatıldığını bir yayında duyurdu. Bu gerçek dünya varlık piyasaları, yatırımcıların kripto paralarla alakalı olmayan gerçek dünya varlıklarına karşı getiri elde etmelerini sağlar. Paydaşlık sayesinde, gerçek dünya varlıklarının sahipleri, öteki yatırımcıların havuzlara stablecoin yatırarak token satın alabilecekleri varlık havuzları (örneğin bir emlak havuzu) oluşturabilirler. Aave protokolü de, yatırımcıların yatırdıkları teminat karşılığında token ödünç almalarına imkan tanır.

DeFi altcoin projeleri gerçek dünyayla ilişki sağlayacak

Centrifuge’nin RWA Pazarı ayrıyeten tokenize edilmiş Emlak Köprü Kredileri ve Kargo ve Nakliye Faturaları üzere kripto dışı varlıkları da içerir. Aave’nin kurucusu Stani Kulechov, marketin sunabileceklerine dair şunları söylüyor:

RWA Market, sırf Aave üzere protokoller için değil, bir bütün olarak DeFi genelinde çok muhtaçlık duyulan bir yapı taşıdır. Giriş pürüzlerini yıkmak ve DeFi’yi herkes için erişilebilir kılmak, Aave Şirketlerinin vizyonunun bir kesimidir ve Centrifuge tarafından mümkün kılınan gerçek dünya varlıklarının teminatlandırılması yoluyla bunu gerçekleştirmekten heyecan duyuyoruz.

Bu, Centrifuge gerçek dünya varlıklarının DeFi alanına köprülenmesini birinci defa desteklemesi değil. Nisan ayında Maker (MKR) için teminat olarak gerçek dünya varlıklarını tanıttığını duyurdu. Platform şu anda kilitlenmiş toplam kıymette (TVL) 50 milyondan fazla DAI’ye (Maker Protokolü’nün Ethereum tabanlı stablecoin’i) sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.