Alt Coin

Ünlü Platformda NFT Skandalı: Bu Altcoin’den Çaldılar!

PeckShield raporuna nazaran tanınan NFT platformu Opensea istismar ediliyor. Rapora nazaran bir kullanıcı platformun ön yüzündeki güvenlik açığından 347 ETH çaldı. İstismarcı süreçleri karıştırıcıda takip edilemez hale getiriyor. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Ünlü NFT platformu OpenSea’de güvenlik açığı tespit edildi

Önde gelen Blockchain güvenlik firması PeckShield raporuna nazaran Opensea platformu istismar ediliyor. Bildiriye nazaran en büyük Ethereum NFT pazarı OpenSea platformun ön yüzünde güvenlik açığı mevcut. Bir kullanıcı bunu fark ederek platformdan 347 ETH çaldı. PeckShield’ın duyurusundan saatler evvel, kullanıcılar OpenSea’den çeşitli NFT’leri Rarible platformunda daha evvel listelenen fiyatlarla satın almanın mümkün olduğunu fark etti. İstismarcı şu anda cüzdanında 347 Ethereum tutuyor. Cüzdana ilişkin izlenen birinci süreç bir süreç karıştırıcısından geldi ve takip edilemiyor. Fonların büyük olasılıkla çalındığı düşünülüyor.

Diğer tekniklerde kullanılıyor

Güvenlik açığı art yüzde yahut Blockchain korsanlığı ile alakalı olmasa da, bir kullanıcı OpenSea’de listelenenden NFT koleksiyonlarının daha düşük fiyatla satın alarak paha kazanmak için farklı platformlardaki iki sipariş ortasındaki dengesizliği kullandı. Bu hile, NFT’nin fiyatındaki farkı iki farklı borsada bir platformda satın almak ve başkasında kârla satmak için kullandığı arbitraj ticaretine benziyor.

NFT piyasası gelişimi sürdürürken, piyasanın geri kalan kısmı kan kaybediyor. Kullanıcılar teknolojiyi kullanan platformların fonksiyonelliğinden şikayetçi. Daha evvel, NFT topluluğu, sağ tıklanıp kopyalanarak neredeyse tüm NFT’lerin kaydedilebileceğini ve akabinde aslı üzere OpenSea’de satabileceğini keşfetti. Başka bir koleksiyon olarak basarak doğrulanmış bir Twitter profil resmide yapılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.