Alt Coin

Ünlü Şirket, Bu Altcoin ile Ortak Oldu: Fiyatı Sıçradı!

Tanınan altcoin HBAR’ın ardındaki Hedera Hashgraph ve Neuron, drone’ları izlemek ve Blockchain teknolojisini kullanarak dataları kaydetmek için birlikte çalıştıklarını açıkladı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Hedera ile Neuron’dan iştirak duyurusu geldi

Londra merkezli bir havacılık şirketi olan Neuron Innovation, Birleşik Krallık hükümeti tarafından desteklenen bir drone data toplama denemesi gerçekleştirdi. Test, Hedera tarafından geliştirilen bir genel muhasebe konsensüs protokolü ile mümkün hale getirildi. Hedera ve Neuron ortasındaki işbirliği, drone uçuşlarına bağlı milyonlarca bilgi noktasının harmanlanmasını, depolanmasını ve sıralanmasını sağladı. Neuron Innovation CEO’su Niall Greenwood, denemenin tesirleri ve beklentileri hakkında şunları söyledi:

Güvenlik açısından kritik havacılık altyapısını kullanarak insansız, uzun aralıklı drone seyahatini mümkün kıldık. Her uçuş, öbür hiçbir genel muhasebe defterinin günlüğe kaydedip gerçek biçimde sıralamak için gereğince süratli olmadığı milyonlarca bilgi noktası oluşturur.

Altcoin fiyatı yükseliş yaşadı

İki taraf ortasındaki işbirliği, Neuron’un sensörlerinin dronun uçuş yollarını ve pozisyon datalarını kaydetmesini sağladı. Birebir vakitte, Hedera konsensüsü, her bir drone’dan toplanan bilgilerin vakit damgalarının oluşturulmasında ve bunların merkezi olmayan bir deftere kaydedilmesinde kritik bir rol oynadı. Hedera Hashgraph, proof-of-stake algoritması ile çalışan bir Blockchain ağıdır. Hedera Consensus Service, bir kavramın ortaya çıkmasının fizibilitesini belirlemek için PoS’i kullanır. Son duyuruların akabinde Hedera’nın HBAR altcoin’inin fiyatı hafif yükseliş yaşadı. Coin, 0.263 dolardan 0.2762 civarına tırmandı. HBAR, son 30 gün boyunca yüzde 13, son bir yıl boyunca ise yüzde 420’lik bir artış yakaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.