Alt Coin

Ünlü Şirket Muştuyu Verdi: Bu 2 Altcoin Yatırım Tekliflerine Girdi!

New York merkezli ünlü yatırım şirketi VanEck, Avalanche (AVAX) ve Polygon’da (MATIC) iki yeni ETN (borsada süreç gören senetler) ile kripto tekliflerini genişletiyor. ETN’ler, müşterilerin direkt kripto para üniteleri satın almak zorunda kalmadan altcoin projelerine yatırım yapmasını sağlayacak. VanEck, ETN’lerin, düzenlenmiş borsalarda bir ETF üzere alınıp satılabileceğine dikkat çekiyor. Şirket duyurusunda, “VanEck kripto yatırım teklifini genişletiyor” başlığını seçti:

ETN’ler (borsada süreç gören senetler), altcoin projeleri AVAX ve MATIC için büsbütün teminatlandırılmış hisseleri temsil eder. ETN’ler ayrıyeten kripto para borsaları tarafından büsbütün destekleniyor ve bir kripto saklama şirketinde soğuk cüzdanlarda tutuluyor. VanEck ayrıyeten, ETN’lerin, düzenlenmiş borsalarda bir ETF üzere alınıp satılabileceğine dikkat çekiyor. Bununla birlikte, Polygon ve Avalanche, firmanın sunduğu ETN’ler listesinde Bitcoin, Ethereum, Polkadot, Solana ve Tron’un beğenisine katılıyor.

Altcoin projelerinde ETN ve ETF ortasındaki fark nedir?

ETN’ler, yani borsada süreç gören senetler, borsa süreç görmeleri ve bir kıyaslama endeksi izlemeleri bakımından ETF’lere benzeri. ENT ve ETF ortasındaki temek fark, ETN’nin, ETF’nin fiyatının temeli olan varlıkları elinde tutan bir ETF’den farklı olarak, bir banka tarafından ihraç edilen kıdemli, teminatsız bir borç senedi olmasıdır. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Kasım ayında SEC, VanEck’ten bir spot Bitcoin ETF listeleme teklifini reddetti, lakin daha sonra VanEck’in Bitcoin vadeli süreç tabanlı fonunu onayladı. New York merkezli ünlü yatırım şirketi şu anda, 7 borsada süreç gören banknottan oluşan Avrupa’daki mevcut kripto tekliflerini genişletmeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.